Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj
Resetuj filtr

"Rozkoduj drzewo - zajęcia dendrologiczne dla Seniorów", spacer po Wyspie Bolko w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum", 1.06.2023

Po sukcesie naszych wcześniejszych spotkań (UDZIAŁ BEZPŁATNY), Muzeum Śląska Opolskiego ponownie zaprasza Seniorów na niezwykłą przygodę poznawania naszego dziedzictwa. Tym razem przeniesiemy się w fascynujący świat drzew podczas spotkania pt. "Rozkoduj drzewo - zajęcia dendrologiczne dla Seniorów". Pracownik z Działu Przyrody będzie naszym przewodnikiem w tej niezwykłej podróży. Nauczymy się rozpoznawać drzewa po ich cechach charakterystycznych, dowiemy się, jak chronić i szanować nasze zielone skarby, a także odkryjemy fascynujący świat kodów QR.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Tata kontra Tata. Średniowieczny kontra Współczesny"

Zapraszamy dzieci w wieku 5 - 12 lat na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". Tym razem skupimy się na porównaniu współczesnego taty z rycerzem średniowiecznym. Czy rzeczywiście można porównać te dwie role? Kim był rycerz, jakie cechy go wyróżniały i czy może nasz tata jest podobny do tego historycznego bohatera? Przyjdź i udowodnij, że Twój tata zasługuje na miano współczesnego rycerza!

Zobacz

"Na sucho czy na mokro? O tajnikach warsztatu akwarelisty". Oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych. Czerwiec 2023

Szanowni Nauczyciele, Opiekunowie, Uczniowie mamy przyjemność zaprosić Państwa na specjalne zajęcia teoretyczno-warsztatowe zatytułowane "Na sucho czy na mokro? O tajnikach warsztatu akwarelisty". Zajęcia te pozwolą uczestnikom poznać tajniki techniki malowania farbami wodnymi, której specyfika będzie poruszana na wystawie czasowej "Jan Cybis. Pejzaże. Kontynuacja".

Zobacz

"TATA. Współczesny rycerz. Średniowieczny biznesmen". Oferta edukacyjna dla grup szkolnych i przedszkolnych - czerwiec.

Drodzy Nauczyciele, Opiekunowie, tradycyjnie jak na nowy miesiąc przystało naszą stałą ofertę edukacyjną wzbogacamy o dodatkowe zajęcia. Zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne do Muzeum Śląska Opolskiego. W czerwcu motywem przewodnim oferty edukacyjnej jest TATA, jako współczesny rycerz czy tez średniowieczny biznesmen. Posłuchamy opowieści o roli ojca na przestrzeni lat.

Zobacz

Kalendarz wydarzeń - czerwiec

Nie przegap okazji, aby odkryć fascynujący świat historii, kultury i przyrody regionu razem z Muzeum Śląska Opolskiego. W czerwcu Muzeum czeka na Ciebie z licznymi wydarzeniami, takimi jak oprowadzania tematyczne, kuratorskie po wystawach stałych i czasowych, zajęcia dla dzieci oraz spacery z przyrodnikiem. Dla miłośników aktywności fizycznej, przygotowaliśmy wycieczkę rowerową szlakiem dawnych cementowni opolskich oraz kolejny spacer z przewodnikiem do Cementowni Odra S.A.. To nie wszystko! Muzeum Śląska Opolskiego to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które z pewnością będą zachwycone różnymi atrakcjami i zajęciami edukacyjnymi. Odwiedzając Muzeum, dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach, zabawach edukacyjnych i odkrywać skarby regionu wraz z przewodnikiem. Nie czekaj, odwiedź nas już dziś! Nie zapomnij o kulturalnych czwartkach - wstęp bezpłatny do naszych obiektów!

Zobacz

Spacer z przewodnikiem do Cementownia Odra S.A. Wydarzenie towarzyszące wystawie czasowej "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta". LISTA ZAMKNIĘTA, KOLEJNY SPACER W CZERWCU

UWAGA! Miejsce zbiórki uczestników spaceru: Główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7, wejście od kościoła "na Górce", 17.06.2023, godz. 10:00. Spacer i oprowadzanie po Cementowni Odra S.A. Odkryj tajemnice białego złota i przemysłowego rozwoju Opola! Zapraszamy na spacer z przewodnikiem, który zabierze Cię w podróż po fabryce Cementownia Odra S.A., kamieniołomie Odra I ze ścieżką edukacyjną, która pokazuje walory geologiczno-paleontologiczne oraz przyrodnicze tego regionu, a także spacer po niezwykłych miejscach w mieście. Dowiedz się, jak cement wpłynął na kulturę i gospodarkę Opola, i poznaj jego niezwykłą historię. Czekamy na Ciebie!

Zobacz

Wykład z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii: Szable w służbie II RP. 15.06.2023, godz. 18:00

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii. Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

Zobacz

Wycieczka rowerowa "Szlakiem cementowego dziedzictwa"

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę rowerową po interesujących zakamarkach naszego miasta, w trakcie której będziemy mogli poznać ciekawe miejsca i zabytki związane z cementowym przemysłem - częścią naszego dziedzictwa. Wydarzenie towarzyszące wystawie czasowej "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta". Udział w wycieczce bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna. Podczas wycieczki zadbamy o odpowiednie tempo, dostosujemy je do umiejętności uczestników - tak, by każdy mógł wziąć udział i skorzystać z niezapomnianej przygody.

Zobacz

Finisaż wystawy czasowej "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta"; spotkanie z reż. Teresą Kudybą, 29.06.2023 godz. 17:00

Zapraszamy na finisaż wystawy i spotkanie z reżyserką Teresą Kudybą – reportażystką, dokumentalistką oraz laureatką wielu nagród za prace dziennikarskie, która opowie o idei muzeum: "Opolskie białe złoto. Muzeum Przemysłu Cementowo-Wapienniczego?". Spotkanie odbędzie się w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie czasowej „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta” w Muzeum Śląska Opolskiego.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.