Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Zwierzęta na tacierzyńskim"

10 czerwca 2023 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w kolejnym twórczym spotkaniu. Tym razem spotkamy się z "Panią od Przyrody", która poprowadzi zajęcia teoretyczno-warsztatowe pt. "Zwierzęta na tacierzyńskim". Czy pamiętacie, że wkrótce obchodzimy Dzień Ojca? Jak myślicie czy zwierzęta również obchodzą to święto? A który "pan zwierz" to najlepszy tata?

logo wydarzeniaTermin: 17.06. 2023, godz. 12:00
Miejsce:
Główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7

Koszt:
20 zł/os. * KUP BILET ON-LINE

Wiek uczestników: 6+
Liczba uczestników: 15 os.

Prowadzący:
Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody MŚO

Czerwiec
to niewątpliwie czas pełen wrażeń, oprócz Dnia Dziecka i rozpoczynających się wakacji, w tym miesiącu obchodzimy też Dzień Ojca. I to właśnie ojcowie będą bohaterami nadchodzącego „Sobotniego pogotowia twórczego”.

Na początku zajęć przyjrzymy się bliżej rodzicielskim zwyczajom panującym w świecie zwierząt i spośród nich wybierzemy TOP 3 najlepszych zwierzęcych tatusiów.

Upust swojej kreatywności damy w drugiej części zajęć, gdzie przygotujemy prezent dla naszych rodzicieli z okazji zbliżającego się święta. A żeby było i przyrodniczo i elegancko będą to muchy, które każdy uczestnik przygotuje, zapakuje i zabierze ze sobą. Zapraszamy!

Materiały zapewnia Muzeum, wykonaną prace uczestnik zabiera ze sobą do domu.

LOGO KARTY RABATOWEJ
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.