Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Dzień Dziecka w Muzeum

1 czerwca 2023 Wydarzenie
Sądzisz, że w muzeum jest nudno i bardzo poważnie? Odwiedź nas w Dzień Dziecka a przekonasz się, że w Muzeum Śląska Opolskiego nie ma mowy o nudzie. Przeciwnie - z ogromnym zapałem i radością przyjmiemy wszystkich gości, chcących odkrywać tajemnice dziejów i poznawać historię naszego regionu.

Logo wydarzenia, w tle fotografia Adama Śmietańskiego
Spędzając z nami Dzień Dziecka będziecie mieli okazję wziąć udział w oprowadzaniu tematycznym w trakcie, którego dowiecie się jak wyglądało życie dzieci w minionych epokach. To zabawne i interaktywne doświadczenie będzie szansą na zdobycie lub uzupełnienie wiedzy o historii i zobaczenie jak dawniej żyli ludzie.
 
Ale to nie wszystko! Muzeum przygotowało także niezapomnianą, niepowtarzalną Cementiadęzestaw gier i zabaw z czasów minionych, które pozwolą dzieciom na lepsze zrozumienie i odkrycie, jak dawniej bawili się ich rówieśnicy. To również okazja dla naszych gości na przetestowanie się w wielu ciekawych, oryginalnych dyscyplinach sportowych.

Jesteśmy przekonani, że muzealna pracownia plastyczna to doskonałe miejsce dla najmłodszych, którzy kochają sztukę i chcą rozwijać swoją wyobraźnię. Nasza pracownia to skarbnica różnego rodzaju narzędzi i materiałów, które pomogą dzieciom wyrazić siebie w pełni kreatywny sposób. Podczas warsztatów, dzieci będą mogły pracować z różnego rodzaju materiałami, takimi jak farby, plastelina, papier, czy tkaniny. Wszystkie te elementy pozwalają na stworzenie unikalnych projektów, które będą w pełni odzwierciedlać wyobraźnię naszych małych artystów.

W trakcie muzealnych warsztatów dzieci będą miały okazję spojrzeć na świat w zupełnie innym wymiarze, a przede wszystkim – nauczyć się wartości takich jak cierpliwość, samodzielność, wytrwałość i kreatywność. Wszystkie te umiejętności będą niezwykle przydatne nie tylko w szkole, ale również w życiu codziennym.

Nie wahaj się więc, zapraszamy Ciebie, całe rodziny, dużych i małych do naszego muzeum, gdzie skrywają się najcenniejsze skarby regionu!


Harmonogram Dnia Dziecka w Muzeum, 1.06.2023:

•    Główny gmach, Kamienica czynszowa, Galeria Muzeum Śląska Opolskiego – wystawy stałe i czasowe, WSTĘP WOLNY


•    Bezpłatne oprowadzanie tematyczne po Kamienicy czynszowejJak wyglądało dzieciństwo naszych przodków na przykładzie mieszkań w Kamienicy Czynszowej w Opolu na przełomie XIX i XX wieku?

Grupy zorganizowane, przedszkolne, szkolne, rezerwacja telefoniczna Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761.
Osoby indywidualne – zapraszamy na oprowadzanie o godz. 16:00 [BRAK MIEJSC]; 17:00


Bezpłatne oprowadzanie po ekspozycji stałej, główny gmach Etnografia Opolszczyzny – tradycja i zmiana

Grupy zorganizowane, przedszkolne, szkolne, rezerwacja telefoniczna Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761.
Osoby indywidualne – zapraszamy na oprowadzanie o godz. 15:00; 16:00


•    Cementiada zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne do wspólnej zabawy w Muzeum, wyobraźcie sobie, że u nas możecie zostać mistrzami Formuły 1, a także rozpocząć karierę futbolową. Koniecznie weźcie udział w Cementiadzie, poznacie dawne, podwórkowe gry i zabawy.
Rezerwacja telefoniczna Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761
Udział BEZPŁATNY!•    Warsztaty plastyczne „Kolorowy zawrót głowy” dla grup zorganizowanych.
Rezerwacja telefoniczna Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761.
       Koszt: 20 zł   10 zł/os. Opiekun/Nauczyciel bezpłatnie


Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.