Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Dzień Dziecka w Muzeum

1 czerwca 2023 Wydarzenie
Sądzisz, że w muzeum jest nudno i bardzo poważnie? Odwiedź nas w Dzień Dziecka a przekonasz się, że w Muzeum Śląska Opolskiego nie ma mowy o nudzie. Przeciwnie - z ogromnym zapałem i radością przyjmiemy wszystkich gości, chcących odkrywać tajemnice dziejów i poznawać historię naszego regionu.

Logo wydarzenia, w tle fotografia Adama Śmietańskiego
Spędzając z nami Dzień Dziecka będziecie mieli okazję wziąć udział w oprowadzaniu tematycznym w trakcie, którego dowiecie się jak wyglądało życie dzieci w minionych epokach. To zabawne i interaktywne doświadczenie będzie szansą na zdobycie lub uzupełnienie wiedzy o historii i zobaczenie jak dawniej żyli ludzie.
 
Ale to nie wszystko! Muzeum przygotowało także niezapomnianą, niepowtarzalną Cementiadęzestaw gier i zabaw z czasów minionych, które pozwolą dzieciom na lepsze zrozumienie i odkrycie, jak dawniej bawili się ich rówieśnicy. To również okazja dla naszych gości na przetestowanie się w wielu ciekawych, oryginalnych dyscyplinach sportowych.

Jesteśmy przekonani, że muzealna pracownia plastyczna to doskonałe miejsce dla najmłodszych, którzy kochają sztukę i chcą rozwijać swoją wyobraźnię. Nasza pracownia to skarbnica różnego rodzaju narzędzi i materiałów, które pomogą dzieciom wyrazić siebie w pełni kreatywny sposób. Podczas warsztatów, dzieci będą mogły pracować z różnego rodzaju materiałami, takimi jak farby, plastelina, papier, czy tkaniny. Wszystkie te elementy pozwalają na stworzenie unikalnych projektów, które będą w pełni odzwierciedlać wyobraźnię naszych małych artystów.

W trakcie muzealnych warsztatów dzieci będą miały okazję spojrzeć na świat w zupełnie innym wymiarze, a przede wszystkim – nauczyć się wartości takich jak cierpliwość, samodzielność, wytrwałość i kreatywność. Wszystkie te umiejętności będą niezwykle przydatne nie tylko w szkole, ale również w życiu codziennym.

Nie wahaj się więc, zapraszamy Ciebie, całe rodziny, dużych i małych do naszego muzeum, gdzie skrywają się najcenniejsze skarby regionu!


Harmonogram Dnia Dziecka w Muzeum, 1.06.2023:

•    Główny gmach, Kamienica czynszowa, Galeria Muzeum Śląska Opolskiego – wystawy stałe i czasowe, WSTĘP WOLNY


•    Bezpłatne oprowadzanie tematyczne po Kamienicy czynszowejJak wyglądało dzieciństwo naszych przodków na przykładzie mieszkań w Kamienicy Czynszowej w Opolu na przełomie XIX i XX wieku?

Grupy zorganizowane, przedszkolne, szkolne, rezerwacja telefoniczna Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761.
Osoby indywidualne – zapraszamy na oprowadzanie o godz. 16:00 [BRAK MIEJSC]; 17:00


Bezpłatne oprowadzanie po ekspozycji stałej, główny gmach Etnografia Opolszczyzny – tradycja i zmiana

Grupy zorganizowane, przedszkolne, szkolne, rezerwacja telefoniczna Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761.
Osoby indywidualne – zapraszamy na oprowadzanie o godz. 15:00; 16:00


•    Cementiada zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne do wspólnej zabawy w Muzeum, wyobraźcie sobie, że u nas możecie zostać mistrzami Formuły 1, a także rozpocząć karierę futbolową. Koniecznie weźcie udział w Cementiadzie, poznacie dawne, podwórkowe gry i zabawy.
Rezerwacja telefoniczna Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761
Udział BEZPŁATNY!•    Warsztaty plastyczne „Kolorowy zawrót głowy” dla grup zorganizowanych.
Rezerwacja telefoniczna Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761.
       Koszt: 20 zł   10 zł/os. Opiekun/Nauczyciel bezpłatnie


Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.