
Muzeum z przewodnikiem - oferta dla grup zorganizowanych (przedszkolnych, szkolnych)
Zwiedzanie Muzeum Ślaska Opolskiego z przewodnikiem muzealnym to oferta skierowana do grup zorganizowanych, przede wszystkim przedszkolnych i szkolnych.
Muzeum z przewodnikiem - oferta dla grup zorganizowanych (przedszkolnych, szkolnych)
Zwiedzanie Muzeum Ślaska Opolskiego z przewodnikiem muzealnym to oferta skierowana do grup zorganizowanych, przede wszystkim przedszkolnych i szkolnych.
Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.
Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.
W 100. rocznicę utworzenia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech - wystawa czasowa
17 lutego o godzinie 14:00 zapraszamy na otwarcie nowej wystawy czasowej poświęconej w całości Związkowi Polaków w Niemczech. Wernisaż poprzedzi sesja popularno-naukowej z udziałem historyków z Uniwersytetu Opolskiego, Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Archiwum Państwowego w Opolu.
Ferie zimowe w Muzeum - zajęcia teoretyczno-warsztatowe
Ferie zimowe na Opolszczyźnie rozpoczynają się 14 lutego. Spędźcie je razem z nami. Zabierzemy Was w niezwykłą podróż w czasie. Czekają na Was zajęcia teoretyczno-warsztatowe, a także rodzinne zwiedzanie. Do udziału w zajęciach zapraszamy osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane.
Ferie zimowe w Muzeum Czynu Powstańczego, "Sowi wieczór"
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego serdecznie zaprasza na zajęcia edukacyjne podczas ferii zimowych.
Wykład z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii: Dowódcy 19 Pułku Ułanów – szalone życiorysy. 2.02.2023, godz. 18:00
Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na drugie spotkanie z cyklu "Historia galopem. Rzecz o kawalerii". Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.
Kalendarz wydarzeń - luty 2023
Luty w Muzeum Śląska Opolskiego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wystawienniczo-edukacyjną, a przede wszystkim do aktywnego udziału w wydarzeniach.
Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia teoretyczno-warsztatowe - luty.
Miłość jest wdzięcznym motywem w sztuce i niejedno ma imię. Zapraszamy na podróż po różnych jej przejawach zaprezentowanych w dziełach malarskich, utworach literackich i filmowych. Kolejna twórcza sobota w Muzeum upłynie pod hasłem „Zakochany luty: Porcelanowa miłość vs. papierowa miłość”.
Spotkanie filozoficzne: "Filozoficzne pogaduchy o miłości" - 16.02.2023, godz. 18:00
Zapraszamy na czwartkowe spotkanie "Pogadalni" filozoficznej. Wstęp wolny.
Ferie w Muzeum: Rodzinne zwiedzanie - oprowadzanie tematyczne. Najbliższe 25.02.2023, godz. 16:00
Zapraszamy do rodzinnego wehikułu czasu. Przeżyj jeden dzień w średniowieczu, a także w XIX wiecznym Opolu oraz poznaj dawne zawody. Pokażemy Twoim dzieciom, siostrzeńcom, bratankom, młodszemu rodzeństwu...że w MUZEUM NIE JEST NUDNO.
Zabytek lutego - Diaskop „Bajka”
Diaskop „Bajka” był najpopularniejszym i tanim projektorem obrazkowym o prostej konstrukcji, zrozumiałej dla najmłodszych użytkowników. To przede wszystkim dzieci na przełomie lat 50. i 60. XX wieku z niego korzystały.
Współpraca - prace Krzysztof Buckiego na wystawie w Pińczowie
Maluję dla ludzi czujących, ale czy ich cieszę – nie wiem…” - te słowa wypowiedział niegdyś artysta, od którego śmierci 5 lutego mija dokładnie 40 lat. Mowa o Krzysztofie Buckim (1936-1983), jednym z najwybitniejszych malarzy czynnych w Opolu w drugiej połowie minionego stulecia.
Wykład - Cementownie Opola. Historia, współczesność, perspektywy
Zapraszamy na wykład towarzyszący wystawie czasowej "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta." Spotkanie odbędzie się 23 lutego o godz. 18:00