Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Na sucho czy na mokro? O tajnikach warsztatu akwarelisty". Oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych. Czerwiec 2023

5 czerwca 2023 Zajęcia dla grup Opole
Szanowni Nauczyciele, Opiekunowie, Uczniowie mamy przyjemność zaprosić Państwa na specjalne zajęcia teoretyczno-warsztatowe zatytułowane "Na sucho czy na mokro? O tajnikach warsztatu akwarelisty". Zajęcia te pozwolą uczestnikom poznać tajniki techniki malowania farbami wodnymi, której specyfika będzie poruszana na wystawie czasowej "Jan Cybis. Pejzaże. Kontynuacja".

Fot. Jan Cybis, Głuchołazy. Dom różowy, akwarela, ołówkek, papier, 1966,  wł. MŚOFot. Jan Cybis, Głuchołazy. Dom różowy, akwarela, ołówek, papier, 1966,wł. MŚO

Czym malować? Czy wybór techniki malarskiej jest dla artysty ważny? Dlaczego Jan Cybis sięgał nie tylko po popularne w malarskim świecie farby olejne, ale i po akwarele czy gwasze?

O specyfice malowania farbami wodnymi porozmawiamy na wystawie czasowej "Jan Cybis. Pejzaże. Kontynuacja". Prezentowane na tej ekspozycji prace akwarelowe będą punktem wyjścia do wykonania samodzielnej pracy plastycznej (technika: farby wodne na papierze akwarelowym). Twórcze działania poprzedzi niejeden barwny eksperyment artystyczny.

Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
Terminy do uzgodnienia: zajęcia realizowane od wtorku do piątku w godz. 9:30 - 14:30

Czas trwania zajęć: 60-90 min.

Koszt udziału w zajęciach teoretyczno-warsztatowych: 20 zł/os. * Opiekun, nauczyciel, bezpłatnie
logo karty rabatowej* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.


Rezerwacja telefoniczna: Dział Edukacji Muzealnej, pon. do pt. godz. 7.30 do 15.00, tel. 77 44 31 761; lub e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

Organizacja zajęć edukacyjnych:

• Lekcje muzealne/teoretyczne, zajęcia teoretyczno-warsztatowe przeprowadzane są wyłącznie na podstawie wcześniejszego zamówienia telefonicznego, Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

• Zajęcia edukacyjne odbywają się przy eksponatach na wystawie czasowej w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10.

• Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w zamówionej wcześniej lekcji muzealnej, zajęciach teoretyczno-warsztatowych prosimy o niezwłoczne telefoniczne powiadomienie.

• Pracownik Muzeum oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupy, które zamówiły zajęcia teoretyczno-warsztatowe w Galerii przy kasie. Prosimy o pozostawienie kurtek, plecaków w szatni.

• Prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min mogą być skrócone lub odwołane.

• Nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności na lekcji muzealnej, zajęciach teoretyczno-warsztatowych.

• W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.

• Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Śląska Opolskiego, obowiązuje Regulamin zwiedzania MŚO.

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.