Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"TATA. Współczesny rycerz. Średniowieczny biznesmen". Oferta edukacyjna dla grup szkolnych i przedszkolnych - czerwiec.

6 czerwca 2023 Zajęcia dla grup Opole
Drodzy Nauczyciele, Opiekunowie, tradycyjnie jak na nowy miesiąc przystało naszą stałą ofertę edukacyjną wzbogacamy o dodatkowe zajęcia. Zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne do Muzeum Śląska Opolskiego. W czerwcu motywem przewodnim oferty edukacyjnej jest TATA, jako współczesny rycerz czy tez średniowieczny biznesmen. Posłuchamy opowieści o roli ojca na przestrzeni lat.

logo wydarzenia edukacyjnego
Drodzy Nauczyciele oferta edukacyjna muzeum pt. „Tata. Współczesny rycerz. Średniowieczny biznesmen” to doskonała okazja przybliżenia swoim uczniom ważnych tematów dotyczących historii, dziedzictwa kulturowego oraz wartości i zasad, które mogą być wciąż aktualne.

Zajęcia składają się z dwóch bloków tematycznych, w których omówione zostaną różne aspekty z życia średniowiecznych rycerzy i rzemieślników oraz ich porównanie do dzisiejszych czasów.

Logo wydarzenia edukacyjne
W pierwszym bloku „Tata. Współczesny rycerz”
, poruszone zostaną cechy kodeksu rycerskiego, a uczniowie będą mieli okazję zastanowić się, czy te cechy są nadal ważne i czy współczesny rycerz jest kojarzony ze zbroją i mieczem. Spróbujemy wspólnie odpowiedzieć na pytanie: Co to znaczy być rycerzem w dzisiejszych czasach?
logo wydarzenia edukacyjnego
W drugim bloku zajęć tematycznych „Tata. Średniowieczny biznesmen” swoją uwagę koncentrujemy na dawnych, średniowiecznych zawodach, gdzie dzięki porównaniu cech rzemieślniczych do współczesnych zawodów, uczniowie będą rozwijać umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania wraz ze świadomością rozwoju cywilizacyjnego.


Powyższe dwa bloki tematyczne w formie tematycznego oprowadzania po stałej ekspozycji mogą zostać rozszerzone o działania warsztatowe "Prezenty dla taty", które zostaną zrealizowane w muzealnej pracowni plastycznej. W trakcie warsztatów plastycznych dzieci wykonają prezent dla taty lub osoby, która pełni w ich życiu tę rolę. Wykonany własnoręcznie upominek będzie wyjątkowym wyrazem ich miłości i szacunku na Dzień Ojca.

Szanowni Nauczyciele, Opiekunowie, nasze zajęcia są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych lekcji historii, języka polskiego, plastyki czy lekcji wychowawczej, ponieważ umożliwiają uczniom na praktyczne naświetlenie tematów oraz pokazanie, jak dawne wartości i zasady mogą nadal być aktualne. Prosimy o zwrócenie uwagę na fakt, że działania muzealne w takiej formie mają nie tylko wartość edukacyjną, ale również artystyczną, kulturową i integracyjną.

Koszt: 
- Zajęcia w formie oprowadzania tematycznego: bilet wstępu do Muzeum, grupowy 5 zł/os. - Nauczyciel wstęp bezpłatny + 50 zł/od grupy (grupa to 10-30 osób), koszt oprowadzania tematycznego

- Zajęcia edukacyjne oprowadzanie tematyczne połączone z warsztatami plastycznymi 20 zł/os.
*[Materiały plastyczne zapewnia Muzeum. Wykonaną prace dziecko zabiera ze sobą do domu]

Rezerwacja telefoniczna 77 44 31 761, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:00 lub napisz mail: edukacja@muzeum.opole.pl

Zajęcia edukacyjne odbywają się od wtorku do piątku w godzinach 9:30 - 15:00.


Organizacja zajęć edukacyjnych:

• Lekcje muzealne/teoretyczne, zajęcia teoretyczno-warsztatowe przeprowadzane są wyłącznie na podstawie wcześniejszego zamówienia telefonicznego, Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

• Zajęcia edukacyjne (część teoretyczna) odbywają się przy eksponatach na wystawie czasowej w gmachu głównym Muzeum. Na część warsztatową zajęć przechodzimy do pracowni plastycznej (główny gmach)

• Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w zamówionej wcześniej lekcji muzealnej, zajęciach teoretyczno-warsztatowych prosimy o niezwłoczne telefoniczne powiadomienie.

• Pracownik Muzeum oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupy, które zamówiły lekcje muzealne, zajęcia teoretyczno-warsztatowe w holu Muzeum przy kasie (ul. Mały Rynek 7, wejście od strony kościoła na Górce). Prosimy o pozostawienie kurtek, plecaków w szatni.

• Prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min mogą być skrócone lub odwołane.

• Nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności na lekcji muzealnej, zajęciach teoretyczno-warsztatowych.

• W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.

• Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Śląska Opolskiego, obowiązuje Regulamin zwiedzania MŚO.


Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.