Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oferta komercyjna

Wynajem pomieszczeń
 1. sala odczytowa wyposażona w sprzęt multimedialny wraz z pomieszczeniem „Kredens” (sala na 80-120 osób, do dyspozycji podstawowe wyposażenie niezbędne do przygotowania poczęstunku)
  do 2 godzin – 650,00 zł brutto
  za każdą następną rozpoczętą godzinę – 300,00 zł brutto
 2. sala audiowizualna (na 36 osób)
  do 2 godzin – 300,00 zł brutto
  za każdą następną rozpoczętą godzinę – 100,00 zł brutto
 3. taras (na 50 osób)
  do 2 godzin – 200,00 zł brutto
  za każdą następną rozpoczętą godzinę – 100,00 zł brutto
 4. pokój gościnny z łazienką i mini aneksem kuchennym (2-osobowy)
  Wynajem pokoju na dłuższy okres czasu możliwy po indywidualnym ustaleniu ceny.

  dla osób będących pracownikami muzeów – 100,00 zł brutto za dobę
  dla pozostałych osób – 150,00 zł brutto za dobę

Goście Muzeum Śląska Opolskiego świadczący usługi na rzecz instytucji korzystają z pokoju bezpłatnie, w przypadku dostępności pokoju w danym terminie.
Uwaga: uroczystości organizowane w salach powinny mieć charakter wyłącznie odpowiadający charakterowi miejsca.

 

 

Usługi digitalizacyjne, fotograficzne, konserwatorskie, kwerendy i licencje

 

  1. Udostępnianie pomieszczeń muzealnych do wykonywania zdjęć: zdjęcia okolicznościowe np. ślub, portfolio itp. – 150,00 zł brutto za 1 godzinę
     
  2. Tabela opłat za usługi digitalizacyjne:
   Typ Format Cena brutto w zł
   Skanowanie materiałów archiwalnych z przeznaczeniem do druku 300 dpi do formatu A4 30,00
   Skanowanie materiałów archiwalnych z przeznaczeniem do druku 300 dpi do formatu A3 40,00
   Zdjęcie cyfrowe (wykonanie nowego) 300 dpi do formatu A4 40,00
   Zdjęcie cyfrowe (kopia z zasobów) 300 dpi do formatu A4 20,00
   Zdjęcia czarno-białe lub kolorowe wykonane ściśle według specyfiki zamawiającego (atelier lub plener) 300 dpi do formatu A4 150,00
  3. Cennik opłat za udzielenie licencji na wykorzystanie obiektu muzealnego Muzeum Śląska Opolskiego1) Publikacja wizerunku obiektu muzealnego w wydawnictwach 50,00 zł – 200,00 zł / obiekt – w zależności od nakładu wydawnictwa oraz rodzaju obiektu muzealnego
   2) Wykorzystanie obiektu muzealnego w prezentacji telewizyjnej, radiowej lub filmowej nie mającej charakteru reklamy 200,00 zł/obiekt
   3) Wykorzystanie obiektu muzealnego w sieciach informatycznych o charakterze komercyjnym 100,00 zł – 250,00 zł/obiekt – w zależności od długości okresu, na który udzielono licencji
   4) Wykorzystanie obiektu muzealnego w reklamie 150,00 zł – 1000,00 zł /obiekt – w zależności od rodzaju obiektu
   5) Wykorzystanie obiektu muzealnego w trakcie prezentacji, pokazów i konferencji o charakterze naukowo-badawczym 10,00 zł/obiekt

 

  1. Cennik opłat za udzielenie licencji na filmowanie/fotografowanie wnętrz muzealnych
   1) Ogólne ujęcie wnętrz muzealnych 100,00 zł
   2) Pierwsza rozpoczęta godzina filmowania/fotografowania 100,00 zł/godz.
   3) Druga i każda kolejna rozpoczęta godzina filmowania/fotografowania 150,00 zł/godz.

 

  1. Cennik opłat za kwerendy
   Kwerenda realizowana przez pracownika merytorycznego Muzeum Śląska Opolskiego na zlecenie instytucji podmiotu prawnego lub osoby fizycznej dla celów komercyjnych lub naukowych wynosi od 50,00 zł brutto wzwyż w zależności od nakładu pracy. Ostateczny koszt realizacji kwerendy ustalany jest każdorazowo indywidualnie.

 

  1. Cennik opłat za usługi konserwatorskie
   Opłaty za usługi konserwatorskie ustalane są indywidualnie ze względu na ich specyfikę.

   Zniżki
   1) Od cen ustalonych w Cenniku usług fotograficznych może zostać udzielona zniżka w wysokości 50% dla pracowników naukowych i studentów, na potrzeby reprodukcji w pracach licencjackich, magisterskich, doktorskich, itp. (wymagane są stosowne zaświadczenia).
   2) Od cen ustalonych w Cenniku może zostać udzielona zniżka w wysokości 50% dla wydawnictw naukowych, niekomercyjnych (nakład do 1000 egz.). Zniżka dotyczy skanów i fotografii cyfrowych, z wyjątkiem najniższej rozdzielczości.
   3) W szczególnych przypadkach, dla wydawnictw naukowych realizowanych przez instytucje współpracujące z Muzeum Śląska Opolskiego, może zostać udzielona zniżka w wysokości do 75% od cen ustalonych w Cenniku na wykorzystanie zdjęć katalogowych obiektów muzealnych.
   4) W przypadku zamawiania licencji dotyczących wykorzystania jednorazowo co najmniej 10 obiektów muzealnych ? zamawiającym może zostać udzielona zniżka do 50% od cen ustalonych w Cenniku.

   Zwolnienia z opłat
   1) Z opłat za udostępnienie (licencję) obiektów muzealnych do celów badawczych, dydaktycznych i wystawienniczych zwolnione są muzea.
   2) Nie pobiera się opłat za filmowanie dla potrzeb informacyjno-promocyjnych Muzeum Śląska Opolskiego.
   Postanowienia szczególne
   1) Ceny ustalone w Cenniku mogą zostać podwyższone w szczególnych sytuacjach do 200% – ze względu na reprodukowanie eksponatów lub kopiowanie materiałów wymagających uprzednich zabiegów konserwatorskich, intensywnie wykorzystywanych, wielkoformatowych oraz zamówień wymagających wielokrotnej zmiany ustawień parametrów urządzeń kopiujących.
   2) Reprodukowanie obiektów własnym sprzętem zamawiającego wymaga każdorazowej zgody Dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego i jest dopuszczalne w szczególności w przypadku, gdy realizacja zamówienia zgodnie z uzasadnionymi wymogami technicznymi nie może zostać przeprowadzona przez Muzeum Śląska Opolskiego.
   3) Ze względu na bezpieczeństwo zbiorów nie wykonuje się niektórych usług dotyczących określonych eksponatów oraz materiałów archiwalnych. Decyzje o tym jakie reprodukcje można wykonać z danego materiału podejmują osoby odpowiedzialne za zbiory w porozumieniu z Pracownią Konserwacji Zabytków Muzeum Śląska Opolskiego.

   Decyzje w sprawie opłat, zniżek, zwolnienia z opłat lub ich podwyższenia podejmuje Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego, który może delegować powyższe uprawnienie na innych pracowników Muzeum.

 

  1.  W przypadku zamówień nietypowych cena usługi będzie uzgadniana indywidualnie z Dyrektorem Muzeum.

 

  1.  Wprowadza się zakaz video filmowania i fotografowania z użyciem sprzętu profesjonalnego bez zezwolenia Dyrektora Muzeum i uiszczenia opłaty.

 

  1.  Za prawidłową wycenę usług odpowiedzialne są Działy Merytoryczne oraz Dział Administracyjny i Projektów. Działy te przekazują wycenę na piśmie do Działu Ekonomicznego, który wystawia rachunki za usługi.

 

 1.  W przypadku usług nie objętych zarządzeniem, wszelkie decyzje podejmuje Dyrektor Muzeum.

Wszystkie podane ceny są cenami brutto.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.