Wyniki konkursu plastyczno-graficznego "Sztuka reklamowania"

16 czerwca 2023 Ogłoszenie
Muzeum Śląska Opolskiego oraz Cementownia Odra S.A. mają przyjemność ogłosić rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-graficznego "Sztuka reklamowania", który towarzyszył wystawie czasowej "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta".

Zadaniem konkursu zatytułowanego „Sztuka reklamowania”, było:
wykonać 1 projekt grafiki opakowania (siatka opakowania z wymiarami w załączeniu) z elementami tekstowymi, graficznymi, które np. podkreślą ważną cechę produktu. Mogą to być: logo, hasło reklamowe, nazwa produktu, cechy szczególnie wyróżnione.

Do konkursu zgłoszono 148 prac. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Muzeum Śląska Opolskiego oraz Cementowni Odra S.A.. oceniła wszystkie prace i po długich naradach wyłoniła zwycięzców.

W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE:

Zofia Wojtakowska, Staniszcze Małe

Paca Konkursowa I miejsce, kategoria PSP
II MIEJSCE

Katarzyna Stawik, Nysa

Paraca konkursowa, 2 miejsce PSP

3 MIEJSCE

nie przyznano

WYRÓŻNIENIE KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE

Marcel Grel, Opole

Praca konkursowa, Wyróznienie, PSP

WYRÓŻNIENIE KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE

Agnieszka Hryczyszyn, Opole

Praca konkursowa, Wyróznienie, PSP

W KATEGORII SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

Jagoda Wojtal, Kluczbork

Praca konkursowa, 1 miesce, szkoły ponadpodstawowe

II MIEJSCE

Ivan Vorozhbiian, Opole

Praca konkursowa, 2 miejsce, szkoły ponadpodstwowe

III MIEJSCE

Zuzanna Krakowiak, Opole

Praca konkursowa, 3 miejsce, szkoły ponadpodstawowe

WYRÓŻNIENIE KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

Michał Sztorc, Opole

Praca konkursowa, wyróżnienie , szkoły ponadpodstawowe

WYRÓŻNIENIE KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

Maksym Grebenko, Opole

Praca konkursowa, wyróżnienie, szkoły ponadpodstawowe

Przy ocenie i wyborze prac członkowie jury kierowali się następującymi kryteriami: zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość autora, wybrana technika, oryginalność wizerunku i walory estetyczne.

Zwycięskie prace: Zofii Wojtakowskiej i Jagody Wojtal zostaną wykorzystane do stworzenia limitowanej edycji worków na opakowanie cementu produkowanego w Opolu.

Uroczyste rozstrzygniecie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się 16 czerwca o godzinie 12:00 w Muzeum Śląska Opolskiego, główny gmach, sala odczytowa. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom i Partnerowi Cementowni Odra SA. za wsparcie wydarzenia i wystawy "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta", której towarzyszył konkurs "Sztuka reklamowania".

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz