Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wyniki konkursu plastyczno-graficznego "Sztuka reklamowania"

16 czerwca 2023 Ogłoszenie
Muzeum Śląska Opolskiego oraz Cementownia Odra S.A. mają przyjemność ogłosić rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-graficznego "Sztuka reklamowania", który towarzyszył wystawie czasowej "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta".

Zadaniem konkursu zatytułowanego „Sztuka reklamowania”, było:
wykonać 1 projekt grafiki opakowania (siatka opakowania z wymiarami w załączeniu) z elementami tekstowymi, graficznymi, które np. podkreślą ważną cechę produktu. Mogą to być: logo, hasło reklamowe, nazwa produktu, cechy szczególnie wyróżnione.

Do konkursu zgłoszono 148 prac. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Muzeum Śląska Opolskiego oraz Cementowni Odra S.A.. oceniła wszystkie prace i po długich naradach wyłoniła zwycięzców.

W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE:

I MIEJSCE

Zofia Wojtakowska, Staniszcze Małe

Paca Konkursowa I miejsce, kategoria PSP
II MIEJSCE

Katarzyna Stawik, Nysa

Paraca konkursowa, 2 miejsce PSP

3 MIEJSCE

nie przyznano

WYRÓŻNIENIE KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE

Marcel Grel, Opole

Praca konkursowa, Wyróznienie, PSP

WYRÓŻNIENIE KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE

Agnieszka Hryczyszyn, Opole

Praca konkursowa, Wyróznienie, PSP

W KATEGORII SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

I MIEJSCE

Jagoda Wojtal, Kluczbork

Praca konkursowa, 1 miesce, szkoły ponadpodstawowe

II MIEJSCE

Ivan Vorozhbiian, Opole

Praca konkursowa, 2 miejsce, szkoły ponadpodstwowe

III MIEJSCE

Zuzanna Krakowiak, Opole

Praca konkursowa, 3 miejsce, szkoły ponadpodstawowe

WYRÓŻNIENIE KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

Michał Sztorc, Opole

Praca konkursowa, wyróżnienie , szkoły ponadpodstawowe

WYRÓŻNIENIE KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

Maksym Grebenko, Opole

Praca konkursowa, wyróżnienie, szkoły ponadpodstawowe

Przy ocenie i wyborze prac członkowie jury kierowali się następującymi kryteriami: zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość autora, wybrana technika, oryginalność wizerunku i walory estetyczne.

Zwycięskie prace: Zofii Wojtakowskiej i Jagody Wojtal zostaną wykorzystane do stworzenia limitowanej edycji worków na opakowanie cementu produkowanego w Opolu.

Uroczyste rozstrzygniecie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się 16 czerwca o godzinie 12:00 w Muzeum Śląska Opolskiego, główny gmach, sala odczytowa. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom i Partnerowi Cementowni Odra SA. za wsparcie wydarzenia i wystawy "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta", której towarzyszył konkurs "Sztuka reklamowania".Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.