Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wyniki konkursu plastyczno-graficznego "Sztuka reklamowania"

16 czerwca 2023 Ogłoszenie
Muzeum Śląska Opolskiego oraz Cementownia Odra S.A. mają przyjemność ogłosić rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-graficznego "Sztuka reklamowania", który towarzyszył wystawie czasowej "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta".

Zadaniem konkursu zatytułowanego „Sztuka reklamowania”, było:
wykonać 1 projekt grafiki opakowania (siatka opakowania z wymiarami w załączeniu) z elementami tekstowymi, graficznymi, które np. podkreślą ważną cechę produktu. Mogą to być: logo, hasło reklamowe, nazwa produktu, cechy szczególnie wyróżnione.

Do konkursu zgłoszono 148 prac. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Muzeum Śląska Opolskiego oraz Cementowni Odra S.A.. oceniła wszystkie prace i po długich naradach wyłoniła zwycięzców.

W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE:

I MIEJSCE

Zofia Wojtakowska, Staniszcze Małe

Paca Konkursowa I miejsce, kategoria PSP
II MIEJSCE

Katarzyna Stawik, Nysa

Paraca konkursowa, 2 miejsce PSP

3 MIEJSCE

nie przyznano

WYRÓŻNIENIE KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE

Marcel Grel, Opole

Praca konkursowa, Wyróznienie, PSP

WYRÓŻNIENIE KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE

Agnieszka Hryczyszyn, Opole

Praca konkursowa, Wyróznienie, PSP

W KATEGORII SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

I MIEJSCE

Jagoda Wojtal, Kluczbork

Praca konkursowa, 1 miesce, szkoły ponadpodstawowe

II MIEJSCE

Ivan Vorozhbiian, Opole

Praca konkursowa, 2 miejsce, szkoły ponadpodstwowe

III MIEJSCE

Zuzanna Krakowiak, Opole

Praca konkursowa, 3 miejsce, szkoły ponadpodstawowe

WYRÓŻNIENIE KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

Michał Sztorc, Opole

Praca konkursowa, wyróżnienie , szkoły ponadpodstawowe

WYRÓŻNIENIE KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

Maksym Grebenko, Opole

Praca konkursowa, wyróżnienie, szkoły ponadpodstawowe

Przy ocenie i wyborze prac członkowie jury kierowali się następującymi kryteriami: zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość autora, wybrana technika, oryginalność wizerunku i walory estetyczne.

Zwycięskie prace: Zofii Wojtakowskiej i Jagody Wojtal zostaną wykorzystane do stworzenia limitowanej edycji worków na opakowanie cementu produkowanego w Opolu.

Uroczyste rozstrzygniecie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się 16 czerwca o godzinie 12:00 w Muzeum Śląska Opolskiego, główny gmach, sala odczytowa. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom i Partnerowi Cementowni Odra SA. za wsparcie wydarzenia i wystawy "Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta", której towarzyszył konkurs "Sztuka reklamowania".Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia ”, 15.06.2024, godz.. 12:00

Serdecznie zapraszamy na Sobotnie pogotowie twórcze: „Węglem i ochrą – malowidła naskalne epoki kamienia”. W ramach Europejski Dni Archeologii przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których przybliżymy sztukę naskalną epoki kamienia. Dzieci będą miały okazję wykonać swoje malowidła i rysunki w podobny sposób jak dawniej robili to prehistoryczni łowcy i zbieracze.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.