Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Spotkanie filozoficzne - "Ojciec i syn w Eutyfronie Platona", dr hab. Grzegorz Francuz - 22.06.2023

12 czerwca 2023 Wydarzenie
Szanowna Pani/Szanowny Panie! Chcielibyśmy zachęcić Cię do udziału w nadchodzącym Spotkaniu filozoficznym, które odbędzie się tradycyjnie w czwartkowe popołudnie. Tym razem temat dyskusji to: "Ojciec i syn w Eutyfronie Platona" - to idealna okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i podzielić się swoimi poglądami na temat filozofii starożytnej.

loo wydarzenia spotkanie filozoficzne

WSTĘP WOLNY

Temat dyskusji:
Ojciec i syn w Eutyfronie Platona

Termin: 22.06. 2023, godz. 18:00

Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego, Sala Audiowizualna,
ul. Mały Rynek 7, wejście od kościoła "na Górce"


Wierzymy, że temat spotkania jest wyjątkowo interesujący dla osób zainteresowanych filozofią, historią i literaturą. To niesamowita szansa, aby lepiej zrozumieć tajniki filozofii starożytnej, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat tekstu Platona.


Niezwykle ciekawym aspektem tego spotkania jest fakt, że moderatorem dyskusji będzie dr hab. Grzegorz Francuz - doświadczony wykładowca i badacz filozofii. 


Przybycie na to spotkanie to nie tylko okazja do poznania interesujących ludzi i nowej wiedzy, ale także szansa na rozwój swoich umiejętności dyskusyjnych i podejmowania ciekawych tematów.

Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany tematyką filozoficzną, zachęcamy do dołączenia do nas na tym wyjątkowym wydarzeniu. Przyjdź i uczestnicz w ciekawej i wartościowej dyskusji.

Materiał źródłowy:  Platon, Eutyfrontłum. Władysław Witwicki [KLIKNIJ I POBIERZ Z WOLNE LEKTURY]

Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego: "Piękna jest sztuka malowania!". Pejzaż miejski (architektura); 26.10.2023

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne, czerpać inspirację z dzieł Jana Cybisa i spędzić czas w towarzystwie innych pasjonatów sztuki. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych do udziału w naszym cyklu warsztatowym. Nie czekajcie kupcie bilet już teraz!

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze -październik

Drodzy Przyjaciele twórczości! Mamy przyjemność zaprosić Was na październikowe zajęcia w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego", które w tym miesiącu okażą się prawdziwie jesienne! Czekają na Was inspirujące rozmowy o malarstwie, opowieści o darach jesieni wykorzystywanych przez gospodynie domowe oraz zajęcia fotograficzne. To będzie czas pełen inspiracji, kreatywności i odkrywania. Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem, jak i tych, którzy są już doświadczonymi "małymi artystami" lub pasjonatami sztuki, historii i regionu.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.