Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wykład z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii: Szable w służbie II RP. 15.06.2023, godz. 18:00

15 czerwca 2023 Wydarzenie
Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii. Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

Tematem najbliższego spotkania będzie oręż, a konkretnie szable, którymi posługiwali się ułani. Na spotkaniu będzie można zobaczyć ale także chwycić w dłoń oryginalny kawaleryjski oręż.

Podczas każdego spotkania organizowany jest konkurs z nagrodami związanymi z historią kawalerii.* Konkurs wiedzy na tematy z historii związanych z okresem, o którym będziemy mówić, a więc I i II Wojna Światowa i okres 20-lecia pomiędzy nimi.

Sponsorem nagród jest Biuro Tłumaczeń i Edukacja OPTIMA w Opolu.

Termin spotkania: 15.06.2023 (czwartek), godz. 18:00
Tytuł wykładu: Szable w służbie II RP
Miejsce: sala odczytowa, główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła na Górce)
Wstęp wolny.

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.