Wykład z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii: Szable w służbie II RP. 15.06.2023, godz. 18:00

15 czerwca 2023 Wydarzenie
Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii. Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

Tematem najbliższego spotkania będzie oręż, a konkretnie szable, którymi posługiwali się ułani. Na spotkaniu będzie można zobaczyć ale także chwycić w dłoń oryginalny kawaleryjski oręż.

Podczas każdego spotkania organizowany jest konkurs z nagrodami związanymi z historią kawalerii.* Konkurs wiedzy na tematy z historii związanych z okresem, o którym będziemy mówić, a więc I i II Wojna Światowa i okres 20-lecia pomiędzy nimi.

Sponsorem nagród jest Biuro Tłumaczeń i Edukacja OPTIMA w Opolu.

Termin spotkania: 15.06.2023 (czwartek), godz. 18:00
Tytuł wykładu: Szable w służbie II RP
Miejsce: sala odczytowa, główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła na Górce)
Wstęp wolny.

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz