Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Europejskie Dni Archeologii - bezpłatne warsztaty archeologiczne dla dzieci

14 czerwca 2023 Wydarzenie
Serdecznie zapraszamy młodych odkrywców na warsztaty archeologiczne organizowane w ramach Europejskich Dni Archeologii. Podczas zajęć przybliżymy pracę archeologa i pokażemy drogę zabytku od jego odkrycia po umieszczenie go na wystawie.

plakat z logo wydarzenia EDA
Europejskie Dni Archeologii (EDA )
to wydarzenie, które zostało zainicjonowane w 2010 roku przez Narodowy Instytut Archeologicznych Badań Ratowniczych (Inrap) we Francji. EDA obejmuje szereg wystaw, warsztatów, wykładów, pikników, sesji naukowych i innych wydarzeń, które mają za zadanie przybliżyć dziedzictwo archeologiczne szerszej publiczności. Projekt rozprzestrzenił się na inne kraje europejskie, a od 2019 roku EDA realizowana jest również w Polsce. Tegoroczna edycja odbywa się 16, 17, 18 czerwca i obejmuje ponad sto wydarzeń w całej Polsce.

W tym roku nasze muzeum przyłącza się do inicjatywy i organizuje warsztaty archeologiczne „Od wykopu do gabloty”, które skierowane są do dzieci szkół podstawowych. Podczas zajęć przybliżymy, czym jest archeologia i jak wygląda praca badaczy.
Uczestnicy będą mieli możliwość odkopania replik zabytków oraz wypełnienia karty zabytku wraz z rysunkiem. Warsztaty zakończymy wspólnym przygotowywaniem gablotki z odkrytymi znaleziskami.

Termin: 18.06.2023 r., godz. 15:00

Miejsce: główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7

Wiek uczestników: 8-14 lat

Liczba uczestników: 10


Udział i zapisy: UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY, obowiązują jednak zapisy pod numerem 77 443 17 54 (Kasa Muzeum wt. - nd w godzinach pracy głównego gmachu Muzeum)


Ogólnopolskim koordynatorem Europejskich Dni Archeologii jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Patronatem honorowym jest Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków, dr Jarosław Sellin. Patron medialny: Polskie Radio S.A. i Archeologia Żywa.

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ o innych wydarzeniach organizowanych w ramach Europejskich Dniach Archeologii



Zobacz inne aktualności

Oprowadzanie literackie: "Najpodlejszy wynalazek człowieka. Aparat fotograficzny." Jan Cybis, teksty przekorne.

„Kto jest odbiorcą mojego płótna? Nie wiem. Ja sam? Rozwiązanie zanadto platoniczne” - napisał Jan Cybis w swoich notatkach. Zapraszamy na oprowadzanie, w trakcie którego zanurzymy się w barwy i słowa artysty. Prześledzimy jego twórczy życiorys, inspiracje i fazy twórczości, a także wraz ze Słuchaczkami i Słuchaczami przeczytamy obszerne fragmenty z „Notatek malarskich”. Jaki portret artysty wyłania się z jego słów? Co sądził o Picassie, co o van Goghu, co o malarstwie abstrakcyjnym?

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.