Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj
Resetuj filtr

"Twórcze wakacje w Muzeum" - wakacyjna oferta dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. BEZPŁATNE WARSZTATY

Serdecznie zapraszamy na "Twórcze wakacje w Muzeum", gdzie będziecie mieli niepowtarzalną szansę na poznanie kultury, historii i sztuki regionu. Letnia przygoda czeka na Ciebie i Twoją rodzinę w Muzeum Śląska Opolskiego! Dzięki hojności Narodowego Banku Polskiego oddział okręgowy w Opolu, zajęcia będą realizowane bezpłatnie. Obowiązują zapisy.

Zobacz

Rodzinne wakacje w Muzeum - oprowadzania tematyczne: "Spacer ul. Św. Wojciecha: Historia, Kultura i Urok Przeszłości", 1.07.2023, godz. 12:00

Zapraszamy całe rodziny na niezapomniane oprowadzanie tematyczne! Czas na wspólne, wakacyjne odkrywanie tajemnic historii! Przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie, które skierowane jest zarówno do najmłodszych, jak i do dorosłych. To idealna okazja, aby spędzić czas w rodzinnym gronie i czerpać radość z nauki i zabawy razem. Zanurz się w fascynującym świecie opolskiego dziedzictwa i historii!

Zobacz

Bezpłatne warsztaty dla dzieci: "Arabeski, maszkarony, kaboszony, czyli o sztuce ozdabiania", 11.07.2023, godz. 11:00 - BRAK WOLNYCH MIEJSC

Zapraszamy na kolejne niezwykłe warsztaty w ramach cyklu "Twórcze wakacje w Muzeum"! Tym razem przeniesiemy się w fascynujący świat sztuki ozdabiania podczas warsztatów pt. "Arabeski, maszkarony, kaboszony, czyli o sztuce ozdabiania". Dzięki hojności Narodowego Banku Polskiego oddział okręgowy w Opolu, zajęcia będą realizowane bezpłatnie. Obowiązują zapisy.

Zobacz

Rodzinne wakacje w Muzeum - oprowadzania tematyczne: "Porcelanowe cuda", 15.07.2023, godz. 12:00

Uwaga, uwaga! Szukacie przygody, która przeniesie Was w niezwykłe miejsce, gdzie magia i piękno spotykają się? Muzeum serdecznie zaprasza wszystkie dzieci, ale też Was, drodzy rodzice, dziadkowie na oprowadzanie tematyczne, które zabierze Was w fascynujący świat porcelany! To już kolejne, sobotnie spotkanie w ramach cyklu "Rodzinne wakacje w Muzeum. Oprowadzanie tematyczne"

Zobacz

Przyrodnicze wakacje z Muzeum - terenowe zajęcia dla dzieci. Najbliższe - bezpłatne - zajęcia 22.07.2023, godz. 11:00

Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza do udziału w cyklu wakacyjnych zajęć przyrodniczych. Wszystkie wydarzenia edukacyjne mają charakter terenowy i odbywają się w zielonych przestrzeniach miasta Opola. Będą to tematyczne spacery przeplatane przyrodniczymi opowieściami uzupełnione różnymi aktywnościami oraz zagadkami, quizami, krzyżówkami. Zajęcia odbywają się w drugą i ostatnią sobotę lipca oraz sierpnia.

Zobacz

BRAK WOLNYCH MIEJSC. Rodzinne wakacje w Muzeum - oprowadzanie tematyczne po Kamienicy czynszowej: „Podróże przez Czasy: Historia, Bagaże i Przygody”, 22.07.2023, godz. 12:00

Zapraszamy na rodzinne oprowadzanie tematyczne po Kamienicy czynszowej - Muzeum Śląska Opolskiego pt. "Podróże przez Czasy: Historia, Bagaże i Przygody". Podczas tego oprowadzania zajrzymy do kufrów, torebek i walizek, aby znaleźć odpowiedzi na pytania: Jak wyglądały podróże w XIX i XX w.? Dlaczego podróżowano? Czym podróżowano? Jak przygotowywano się do podróży?

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.