Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj
Resetuj filtr

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Czy to grzyb?", 30.09.2023

Witajcie drogie Dzieci i Rodzice tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na spotkanie z PRZYRODĄ w ramach naszego cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". To wyjątkowe wydarzenie, gdzie teoria spotyka się z praktyką, a pasja do odkrywania świata łączy się z umiejętnościami tworzenia. Dziś chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na kolejną edycję, która będzie poświęcona fascynującemu tematowi grzybów i magii jesieni.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne dla Seniorów: „Tradycja zdobienia haftem na przykładzie zabytków ze zbiorów Działu Etnograficznego Muzeum Śląska Opolskiego”

Szanowni Państwo! Mamy przyjemność zaprosić opolskich Seniorów na prelekcję zatytułowaną „Tradycje zdobienia haftem na przykładzie zabytków ze zbiorów Działu Etnograficznego Muzeum Śląska Opolskiego”. To wydarzenie stanowi część naszego cyklu - comiesięcznych, czwartkowych spotkań - "Wszystkie drogi prowadzą do… Muzeum - oprowadzania tematyczne dla Seniorów"

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Pozdrowienia z wakacji. Kilka wspomnień o Janie Cybisie i jego malarstwie", 16.09.2023

Zapraszamy dzieci w wieku 5 - 12 lat na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". Już w najbliższą sobotę zapoznamy się z zasadami pejzażu, ze szczególnym uwzględnieniem krajobrazów morskich oraz portu. Pomogą nam w tym obrazy Jana Cybisa, zarówno w sferze użytych tam kolorów, jak i tematyki. Stwórzmy własną marynistyczną dioramę.

Zobacz

"Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum" - cykliczne oprowadzania tematyczne dla Seniorów: Podróże przez czasy: Historia, Bagaże i Przygody; 7.09.2023

Po wakacyjnej przerwie, z ogromną radością, wracamy do naszych cyklicznych spotkań z Seniorami. Drodzy Seniorzy, przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego - cykl wypraw pod nazwą "Wszystkie drogi prowadzą do… Muzeum". To niezwykła okazja na wspólne wędrówki, odkrywanie fascynujących historii i zagadek naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Magiczne pudełko: Siła szkolnej wyobraźni", 9.09.2023

Witajcie uczestnicy Sobotniego Pogotowia Twórczego! Po letniej przerwie wracamy do Muzeum, gotowi na nową serię fascynujących i inspirujących zajęć. Rozpoczynamy naszą przygodę od spotkania teoretyczno-warsztatowego już w drugą sobotę września. Na tym spotkaniu przyjrzymy się, jak dawniej wyglądał początek roku szkolnego i jakie zmiany zachodziły w systemie edukacyjnym na przestrzeni lat. Oczywiście w części warsztatowej, jak w każdą sobotę będzie niezwykle twórczo .

Zobacz

Oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych: Odkrywamy muzealny świat - wrzesień

Drodzy Nauczyciele, Opiekunowie! Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wrześniową ofertą edukacyjną dla grup przedszkolnych i szkolnych. Zachęcamy do skorzystania z naszych niecodziennych lekcji, warsztatów, gdzie dzieci mogą dotknąć, zobaczyć i zrozumieć historię, kulturę oraz przyrodę naszego regionu. W Muzeum każdy eksponat, każdy zabytek staje się źródłem wiedzy i inspiracji, a lekcje stają się fascynującą przygodą. Nasze zajęcia edukacyjne zostały opracowane w taki sposób, aby dzieci mogły odkrywać piękno i wartość dziedzictwa kulturowego poprzez interaktywne i pouczające zajęcia.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.