Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Klucz do serca taty"

12 czerwca 2023 Edukacja
„Klucz do serca taty" to fascynujące spotkanie z historią i tradycją rzemieślniczą w ramach realizowanego cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i ich rodziców, którzy chcą przybliżyć sobie świat średniowiecznych rzemieślników i porozmawiać o tym, jakie cechy i umiejętności były niezbędne w ich zawodzie.

logo wydarzeniaTermin: 10.06. 2023, godz. 12:00
Miejsce: Główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7

Koszt: 20 zł/os. KUP BILET ON-LINE

Wiek: 6+
Liczba uczestników: 15 os.


Podczas zajęć prowadzący edukator muzealny przedstawi historię i kulturę rzemieślniczą w średniowieczu. Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się m.in. o technikach, narzędziach i surowcach, z których korzystali rzemieślnicy oraz o sztuce wykorzystywanej w procesie tworzenia przedmiotów codziennego użytku.

W części warsztatowej uczestnicy zajęć będą mieli okazję samodzielnie ozdobić drewniany wieszak o kształcie klucza. Będzie to piękny, oryginalny prezent dla taty, który pozwoli na zetknięcie się z rzemieślniczą techniką i na poznanie tradycji w bardziej praktyczny sposób.

Spotkanie to, oprócz wartości edukacyjnych, będzie również okazją do spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze oraz integracji między dziećmi, a ich rodzicami.

Zajęcia pt. "Klucz do serca taty" to idealna propozycja dla rodzin, które chcą w ciekawy i angażujący sposób poznawać historię oraz tradycję rzemieślniczą, a także aby umocnić się więziami rodzinnymi i nauczyć się współpracy i kreatywności przy tworzeniu rzemieślniczych przedmiotów.

Materiały zapewnia Muzeum, wykonaną prace uczestnik zabiera ze sobą do domu.

logo kart rabatowejlogo karty rabatowej* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego: "Piękna jest sztuka malowania!". Pejzaż miejski (architektura); 26.10.2023

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne, czerpać inspirację z dzieł Jana Cybisa i spędzić czas w towarzystwie innych pasjonatów sztuki. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych do udziału w naszym cyklu warsztatowym. Nie czekajcie kupcie bilet już teraz!

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze -październik

Drodzy Przyjaciele twórczości! Mamy przyjemność zaprosić Was na październikowe zajęcia w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego", które w tym miesiącu okażą się prawdziwie jesienne! Czekają na Was inspirujące rozmowy o malarstwie, opowieści o darach jesieni wykorzystywanych przez gospodynie domowe oraz zajęcia fotograficzne. To będzie czas pełen inspiracji, kreatywności i odkrywania. Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem, jak i tych, którzy są już doświadczonymi "małymi artystami" lub pasjonatami sztuki, historii i regionu.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.