Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Klucz do serca taty"

12 czerwca 2023 Zajęcia dla grup Opole
„Klucz do serca taty" to fascynujące spotkanie z historią i tradycją rzemieślniczą w ramach realizowanego cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i ich rodziców, którzy chcą przybliżyć sobie świat średniowiecznych rzemieślników i porozmawiać o tym, jakie cechy i umiejętności były niezbędne w ich zawodzie.

logo wydarzeniaTermin: 10.06. 2023, godz. 12:00
Miejsce: Główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7

Koszt: 20 zł/os. KUP BILET ON-LINE

Wiek: 6+
Liczba uczestników: 15 os.


Podczas zajęć prowadzący edukator muzealny przedstawi historię i kulturę rzemieślniczą w średniowieczu. Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się m.in. o technikach, narzędziach i surowcach, z których korzystali rzemieślnicy oraz o sztuce wykorzystywanej w procesie tworzenia przedmiotów codziennego użytku.

W części warsztatowej uczestnicy zajęć będą mieli okazję samodzielnie ozdobić drewniany wieszak o kształcie klucza. Będzie to piękny, oryginalny prezent dla taty, który pozwoli na zetknięcie się z rzemieślniczą techniką i na poznanie tradycji w bardziej praktyczny sposób.

Spotkanie to, oprócz wartości edukacyjnych, będzie również okazją do spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze oraz integracji między dziećmi, a ich rodzicami.

Zajęcia pt. "Klucz do serca taty" to idealna propozycja dla rodzin, które chcą w ciekawy i angażujący sposób poznawać historię oraz tradycję rzemieślniczą, a także aby umocnić się więziami rodzinnymi i nauczyć się współpracy i kreatywności przy tworzeniu rzemieślniczych przedmiotów.

Materiały zapewnia Muzeum, wykonaną prace uczestnik zabiera ze sobą do domu.

logo kart rabatowejlogo karty rabatowej* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.