Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj

Zaproszenie na "Kulturalny czwartek" - bezpłatny wstęp

Szanowni Państwo! Mamy zaszczyt serdecznie Państwa zaprosić na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które odbywa się każdego czwartku w Muzeum Śląska Opolskiego. „Kulturalny czwartek” to niepowtarzalna okazja, by odkrywać tajemnice historii, sztuki i tradycji naszego regionu. Tego dnia, nasze drzwi są otwarte dla wszystkich chętnych, zapewniając BEZPŁATNY DOSTĘP do fascynujących ekspozycji i kolekcji.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów

BRAK WOLNYCH MIEJSC NA WARSZTATY TWÓRCZE. Zapraszamy serdecznie Seniorów na kolejne wydarzenie w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do...muzeum - oprowadzania, warsztaty twórcze". Tym razem, już tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 10:00, spotkajmy się w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Ozimskiej 10 na oprowadzaniu kuratorskim po wystawie czasowej zatytułowanej „Janusz Lewandowski. Malarstwo" i warsztatach twórczych.

Zobacz

Wykład: dr Zygmunt Dajdok „Inwazje roślin - skutki i przeciwdziałanie”. Wydarzenie towarzyszące wystawie przyrodniczej "Obcy wśród nas"

Zapraszamy serdecznie na wykład towarzyszący wystawie czasowej „OBCY WŚRÓD NAS. Obce i inwazyjne gatunki roślin we florze Polski” , który odbędzie się 3 lutego 2024 roku o godzinie 17:00 w sali odczytowej gmachu głównego Muzeum Śląska Opolskiego. Wyjątkowym gościem tego wieczoru będzie dr Zygmunt Dajdok, ekspert w dziedzinie botaniki, który przedstawi temat "Inwazje roślin - skutki i przeciwdziałanie".

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: "OBCY AZJACI" po wystawie przyrodniczej pt. "Obcy wśród nas"

Zapraszamy serdecznie na rodzinne oprowadzanie tematyczne pt. "OBCY AZJACI" po wystawie przyrodniczej zatytułowanej "Obcy wśród nas. Obce i inwazyjne gatunki roślin we florze Polski”, organizowanej przez Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego. Podczas oprowadzania odkryjecie, że wpływy z Azji na Europę nie ograniczają się jedynie do dziedziny technologii, muzyki czy kosmetyków.

Zobacz

Warsztaty archeologiczne. Oferta edukacyjna dla grup szkolnych

Szanowni Nauczyciele! Mamy przyjemność zaprosić Was oraz Waszych uczniów do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej, którą przygotował Dział Archeologiczny MŚO pod nazwą "Od wykopu do gabloty. Warsztaty archeologiczne". To niepowtarzalna okazja dla młodych odkrywców i entuzjastów historii, aby zagłębić się w tajniki archeologii i doświadczyć fascynującego procesu odkrywania zabytków.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.