Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj

Wakacje w/z Muzeum: "Wakacyjne skarby"

Gdziekolwiek byśmy wybrali się w czasie wakacji, w jakąkolwiek podróż, prawie zawsze przywozimy do domu jakieś pamiątki z naszych wojaży. Mogą to być przedmioty kupione w odwiedzanych miejscach, charakterystyczne wyłącznie dla regionów w których zostały wykonane albo takie, które posiadają dla nas wartość sentymentalną jak choćby jakiś kamyczek, listek, piórko czy muszelka. Cokolwiek by to nie było, dla nas stanowi najczęściej swoisty skarb. Spotkanie w Muzeum u progu lata, stanowi znakomitą okazje do podzielenia się swoimi tajemnicami związanymi właśnie z kolekcjonowaniem wakacyjnych pamiątek-skarbów.

Zobacz

Zaproszenie na "Kulturalny czwartek" - bezpłatny wstęp

Szanowni Państwo! Mamy zaszczyt serdecznie Państwa zaprosić na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które odbywa się każdego czwartku w Muzeum Śląska Opolskiego. „Kulturalny czwartek” to niepowtarzalna okazja, by odkrywać tajemnice historii, sztuki i tradycji naszego regionu. Tego dnia, nasze drzwi są otwarte dla wszystkich chętnych, zapewniając BEZPŁATNY DOSTĘP do fascynujących ekspozycji i kolekcji.

Zobacz

Tajemnice Naszego Miasta – oprowadzanie po wystawie stałej

Zapraszamy na wakacyjne oprowadzanie „Tajemnice Naszego Miasta”! Przeżyj fascynującą podróż przez historię Opola z naszym doświadczonym edukatorem, przewodnikiem muzealnym. To wyjątkowa okazja dla rodzin, pasjonatów historii z Opola i całej Opolszczyzny oraz wakacyjnych turystów, by odkryć bogactwo przeszłości miasta i poznać jego sekrety. Dołączcie do nas w sobotnie, wakacyjne popołudnie. Rezerwacja telefoniczna obowiązkowa!

Zobacz

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.