Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj
Resetuj filtr

MAJÓWKA 2023 w Muzeum Ślaska Opolskiego

Serdecznie zapraszamy na spędzenie długiego weekendu w naszym Muzeum, które mieści w pięknym, historycznym budynku w centrum Opola. W ramach wystaw stałych, można zobaczyć wystawy poświęcone historii miasta i regionu, etnografii, malarstwa, ceramiki oraz archeologii. Zachęcamy także do zapoznania się z wystawami czasowymi, a także koniecznie musicie odwiedzić naszą Kamienicę czynszową (czynszu nie pobieramy, jedynie bilet wstępu).

Zobacz

Muzeum Czynu Powstańczegow Górze Św. Anny Oddział MŚO - Partnerem Wydarzeń

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny zostało Partnerem dwóch imprez sportowych związanych z obchodami 102. rocznicy III Powstania Śląskiego i 150. rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego. Projekty, które będą realizowane w dniach 14 i 20 maja 2023 roku, zakładają organizację dwóch imprez sportowych: "VII Biegu Pamięci Powstań Śląskich" i "II Cross Country XC Pamięci Powstań Śląskich". Imprezy odbędą się w malowniczym terenie Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny, pomiędzy miejscowościami Góra Św. Anny - Leśnica – Zdzieszowice.

Zobacz

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej "W 100. rocznicę utworzenia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech", 26.05.2023, godz. 15:00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie to już tradycja naszego Muzeum, pozwala odbiorcom na zrozumienie wystawy, jej kontekstu, a także pozwala uzyskać pełen obraz, zgodny z intencjami organizatora wystawy. W imieniu kuratora wystawy zapraszamy 26.05.2023 r. (sobota) o godz. 15:00 na oprowadzanie po wystawie "W 100. rocznicę utworzenia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech" .

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia teoretyczno-warsztatowe – maj

Cześć Dzieciaki! Dzień dobry Rodzice! To już maj, czyli miesiąc kiedy wreszcie przestaje być zimno i zaczyna wszystko kwitnąć dookoła nas. Drzewa, kwiaty przybierają piękne kolory, a ptaki zaczynają śpiewać radośniej niż zwykle. Z pewnością pamiętacie, że to wyjątkowy miesiąc nie tylko dla przyrody, ale i dla każdego dziecka, które właśnie w tym miesiącu ma wyjątkową okazję podziękować za dar życia, miłości, bezinteresowności pewnej nadzwyczajnej "Pani", która ma najpiękniejsze imię na świecie: MAMA. Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 6-12 na cykliczne zajęcia teoretyczno-warsztatowe pt. "Sobotnie pogotowie twórcze".

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.