Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Konkursy

II Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki - WYDŁUŻAMY TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ DO 6 MAJA 2022 r.

W 2021 roku, w ramach obchodów przypadającej wówczas setnej rocznicy III powstania śląskiego, Muzeum Czynu Powstańczego – oddział Muzeum Śląska Opolskiego zainicjowało Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki, którego celem jest przypomnienie nie tylko śląskich pieśni powstańczych, ale także pieśni, które były w tym okresie śpiewane przez ludność oraz piosenek o powstaniach śląskich.

W 2022 roku zapraszamy do udziału w drugiej edycji Festiwalu Śląskiej i Powstańczej Piosenki.

Organizator:

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny,

Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich

Patronat Honorowy:

Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła

Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich

Wójt Gminy Walce Marek Śmiech

Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski

Festiwal skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (kl. I-VIII) oraz ponadpodstawowych z terenu województw opolskiego i śląskiego.

Celem Festiwalu, który odbywa się na zasadzie konkursu talentów jest:
•    kultywacja lokalnej spuścizny historycznej,
•    edukacja historyczna poprzez sztukę muzyczną,
•    promocja dziecięcej i młodzieżowej aktywności artystycznej – okazja do zaprezentowania zdolności muzycznych i artystycznych, możliwość konsultacji merytorycznej z członkami profesjonalnej Komisji konkursowej,
•    kształtowanie otwartych postaw społecznych i patriotycznych wśród młodych ludzi, nabycie umiejętności swobodnej komunikacji, radzenia sobie ze stresem, właściwej prezentacji oraz wyrażania emocji.

Zadaniem uczestników jest wykonanie jednej, wybranej przez siebie pieśni powstańców śląskich lub piosenki na temat powstań śląskich.

Zgłoszenia uczestników do 6 maja 2022 r.

Przesłuchania uczestników odbędą się w dniach 12-13 maja 2022 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.

Koncert laureatów odbędzie się 11 czerwca 2022 r. w Górze św. Anny.

Szczegółowy regulamin wraz z kartą zgłoszenia uczestnika oraz wymaganymi dokumentami do pobrania poniżej.

Przygotowując się do występu można korzystać z opracowanego przez Wojciecha Poprawę Multimedialnego śpiewnika domowego nr 1 zawierającego osiem wybranych pieśni powstańczych. Śpiewnik składa się z zapisów nutowych, podkładów muzycznych w wersji karaoke oraz nagrań utworów z wokalem.

KLIKNIJ I POBIERZ ŚPIEWNIK


Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Festiwal odbywa się w ramach projektu „Połączenie Górnego Śląska z Polską”

Załączniki

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.