Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj
Resetuj filtr

Zabytek miesiąca Kwiecień 2024 – zestaw 16 figurek zoomorficznych z Nowej Cerekwi st. 4

Zabytkiem miesiąca w kwietniu jest zestaw 16 figurek zoomorficznych wykonanych ze stopu miedzi. Są niewielkich rozmiarów i przedstawiają różnorakie wizerunki ptactwa, głównie wodnego. Zabytki zostały pozyskane przy użyciu wykrywaczy metali podczas badań powierzchniowych w latach 2007-2008 na stanowisku nr 4 w Nowej Cerekwi, pow. głubczycki, które związane jest z działalnością Celtów na Górnym Śląsku.

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów

Szanowni Seniorzy! Mija rok od naszego pierwszego spotkania, a nasza misja aktywizacji osób w wieku 60+ wciąż trwa. Jest to dla nas ogromna przyjemność móc zaprosić Państwa na kolejne wyjątkowe spotkanie pt. „Bezszelestni łowcy ciemności”, które odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego, kontynuując nasz cykl "Wszystkie drogi prowadzą do… Muzeum".

Zobacz

Spotkanie ze specjalistą: dr hab. prof. UWR Jan Kotusz, biolog, dyrektor Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego

Zapraszamy Państwa na spotkanie z dr. hab. prof. UWR Janem Kotuszem polskim biologiem, specjalistą w zakresie ichtiologii oraz dyrektorem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor jest autorem i współautorem dwóch monografii, a także ponad osiemdziesięciu artykułów naukowych i rozdziałów w książkach dotyczących różnych aspektów biologii i ekologii ryb. Termin: 18.04.2024, godz. 17:00, Główny gmach MŚO.

Zobacz

Warsztaty archeologiczne. Oferta edukacyjna dla grup szkolnych

Szanowni Nauczyciele! Mamy przyjemność zaprosić Was oraz Waszych uczniów do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej, którą przygotował Dział Archeologiczny MŚO pod nazwą "Od wykopu do gabloty. Warsztaty archeologiczne". To niepowtarzalna okazja dla młodych odkrywców i entuzjastów historii, aby zagłębić się w tajniki archeologii i doświadczyć fascynującego procesu odkrywania zabytków.

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.