Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

IV Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki

17 kwietnia 2024 Wydarzenie
Muzeum Czynu Powstańczego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w czwartej edycji Festiwalu Śląskiej i Powstańczej Piosenki. Festiwal skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu województw opolskiego i śląskiego.

Zgłoszeń można dokonywać w trzech kategoriach wiekowych:

• uczniowie klas I-III,

• uczniowie klas IV-VI,

• uczniowie klas VII-VIII.

Współorganizatorem wydarzenia jest Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.

Celem Festiwalu, który odbywa się na zasadzie konkursu talentów jest:

• kultywacja lokalnej spuścizny historycznej,

• edukacja historyczna poprzez sztukę muzyczną,

• promocja dziecięcej i młodzieżowej aktywności artystycznej – okazja do zaprezentowania zdolności muzycznych i artystycznych, możliwość konsultacji merytorycznej z członkami profesjonalnej Komisji konkursowej,

• kształtowanie otwartych postaw społecznych i patriotycznych wśród młodych ludzi, nabycie umiejętności swobodnej komunikacji, radzenia sobie ze stresem, właściwej prezentacji oraz wyrażania emocji.

Zadaniem uczestników jest wykonanie jednej, wybranej przez siebie tradycyjnej pieśni śląskiej, pieśni z okresu powstań śląskich lub piosenki na temat powstań śląskich.

Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane do 17 kwietnia 2024 r. Kartę zgłoszeniową wraz oświadczeniami należy wysłać na adres: oddzial@muzeum.opole.pl

Przesłuchania uczestników odbędą się w dniu 26 kwietnia 2024 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich (ul. Dworcowa 23, 47-100 Strzelce Opolskie).

Szczegółowy regulamin wraz z kartą zgłoszenia uczestnika oraz wymaganymi dokumentami do pobrania poniżej.

Przygotowując się do występu można korzystać z opracowanego przez Wojciecha Poprawę Multimedialnego śpiewnika domowego nr 1 zawierającego osiem wybranych pieśni powstańczych. Śpiewnik składa się z zapisów nutowych, podkładów muzycznych w wersji karaoke oraz nagrań utworów z wokalem. KLIKNIJ I POBIERZ ŚPIEWNIK.


Załączniki

Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.