IV Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki

17 kwietnia 2024 Wydarzenie
Muzeum Czynu Powstańczego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w czwartej edycji Festiwalu Śląskiej i Powstańczej Piosenki. Festiwal skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu województw opolskiego i śląskiego.

Zgłoszeń można dokonywać w trzech kategoriach wiekowych:

• uczniowie klas I-III,

• uczniowie klas IV-VI,

• uczniowie klas VII-VIII.

Współorganizatorem wydarzenia jest Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.

Celem Festiwalu, który odbywa się na zasadzie konkursu talentów jest:

• kultywacja lokalnej spuścizny historycznej,

• edukacja historyczna poprzez sztukę muzyczną,

• promocja dziecięcej i młodzieżowej aktywności artystycznej – okazja do zaprezentowania zdolności muzycznych i artystycznych, możliwość konsultacji merytorycznej z członkami profesjonalnej Komisji konkursowej,

• kształtowanie otwartych postaw społecznych i patriotycznych wśród młodych ludzi, nabycie umiejętności swobodnej komunikacji, radzenia sobie ze stresem, właściwej prezentacji oraz wyrażania emocji.

Zadaniem uczestników jest wykonanie jednej, wybranej przez siebie tradycyjnej pieśni śląskiej, pieśni z okresu powstań śląskich lub piosenki na temat powstań śląskich.

Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane do 17 kwietnia 2024 r. Kartę zgłoszeniową wraz oświadczeniami należy wysłać na adres: oddzial@muzeum.opole.pl

Przesłuchania uczestników odbędą się w dniu 26 kwietnia 2024 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich (ul. Dworcowa 23, 47-100 Strzelce Opolskie).

Szczegółowy regulamin wraz z kartą zgłoszenia uczestnika oraz wymaganymi dokumentami do pobrania poniżej.

Przygotowując się do występu można korzystać z opracowanego przez Wojciecha Poprawę Multimedialnego śpiewnika domowego nr 1 zawierającego osiem wybranych pieśni powstańczych. Śpiewnik składa się z zapisów nutowych, podkładów muzycznych w wersji karaoke oraz nagrań utworów z wokalem. KLIKNIJ I POBIERZ ŚPIEWNIK.

Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz