IV Festiwal Śląskiej i Powstańczej Piosenki

17 kwietnia 2024 Wydarzenie
Muzeum Czynu Powstańczego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w czwartej edycji Festiwalu Śląskiej i Powstańczej Piosenki. Festiwal skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu województw opolskiego i śląskiego.

Zgłoszeń można dokonywać w trzech kategoriach wiekowych:

• uczniowie klas I-III,

• uczniowie klas IV-VI,

• uczniowie klas VII-VIII.

Współorganizatorem wydarzenia jest Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich.

Celem Festiwalu, który odbywa się na zasadzie konkursu talentów jest:

• kultywacja lokalnej spuścizny historycznej,

• edukacja historyczna poprzez sztukę muzyczną,

• promocja dziecięcej i młodzieżowej aktywności artystycznej – okazja do zaprezentowania zdolności muzycznych i artystycznych, możliwość konsultacji merytorycznej z członkami profesjonalnej Komisji konkursowej,

• kształtowanie otwartych postaw społecznych i patriotycznych wśród młodych ludzi, nabycie umiejętności swobodnej komunikacji, radzenia sobie ze stresem, właściwej prezentacji oraz wyrażania emocji.

Zadaniem uczestników jest wykonanie jednej, wybranej przez siebie tradycyjnej pieśni śląskiej, pieśni z okresu powstań śląskich lub piosenki na temat powstań śląskich.

Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane do 17 kwietnia 2024 r. Kartę zgłoszeniową wraz oświadczeniami należy wysłać na adres: oddzial@muzeum.opole.pl

Przesłuchania uczestników odbędą się w dniu 26 kwietnia 2024 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich (ul. Dworcowa 23, 47-100 Strzelce Opolskie).

Szczegółowy regulamin wraz z kartą zgłoszenia uczestnika oraz wymaganymi dokumentami do pobrania poniżej.

Przygotowując się do występu można korzystać z opracowanego przez Wojciecha Poprawę Multimedialnego śpiewnika domowego nr 1 zawierającego osiem wybranych pieśni powstańczych. Śpiewnik składa się z zapisów nutowych, podkładów muzycznych w wersji karaoke oraz nagrań utworów z wokalem. KLIKNIJ I POBIERZ ŚPIEWNIK.

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz