Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej "Obcy wśród nas"

4 kwietnia 2024 Wydarzenie
Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie 4.04.2024 r. o godz. 12:00 na oprowadzanie kuratorskie, po przyrodniczej wystawie czasowej "OBCY WŚRÓD NAS. Obce i inwazyjne gatunki ptaków i ssaków w faunie Polski", które poprowadzi Piotr Zabłocki, Kierownik Działu Przyrody w MŚO.

logo wydarzeniaPrzyjdź i odkryj fascynujący świat zwierząt inwazyjnych, które dotarły do Polski z różnych zakątków globu podczas oprowadzania kuratorskiego na przyrodniczej wystawie czasowej w Muzeum Śląska Opolskiego. Dowiedz się, jak te obce gatunki wpływają na lokalne ekosystemy, jakie wyzwania stwarzają dla przyrody oraz jakie działania podejmowane są w celu zarządzania ich populacjami.

Prowadzący:
Piotr Zabłocki - kurator wystawy, Kierownik Działu Przyrody MŚO
Data: 4 kwietnia 2024 roku
Godzina: 12:00
 - Miejsce spotkania z kuratorem wystawy w holu głównym. Prosimy o skorzystanie z szatni.
 - Przejście na ekspozycję wraz z kuratorem wystawy - 1 piętro, sala wystaw czasowych
Czas oprowadzania: ok. 50 min.
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła "na Górce'")
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo: wejście do Głównego gmachu Muzeum od ul. Muzealnej [Kliknij i zobacz wejście]

Koszt: Wstęp na oprowadzanie kuratorskie jest wolny.


Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.