Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej "Obcy wśród nas"

4 kwietnia 2024 Wydarzenie
Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie 4.04.2024 r. o godz. 12:00 na oprowadzanie kuratorskie, po przyrodniczej wystawie czasowej "OBCY WŚRÓD NAS. Obce i inwazyjne gatunki ptaków i ssaków w faunie Polski", które poprowadzi Piotr Zabłocki, Kierownik Działu Przyrody w MŚO.

logo wydarzeniaPrzyjdź i odkryj fascynujący świat zwierząt inwazyjnych, które dotarły do Polski z różnych zakątków globu podczas oprowadzania kuratorskiego na przyrodniczej wystawie czasowej w Muzeum Śląska Opolskiego. Dowiedz się, jak te obce gatunki wpływają na lokalne ekosystemy, jakie wyzwania stwarzają dla przyrody oraz jakie działania podejmowane są w celu zarządzania ich populacjami.

Prowadzący:
Piotr Zabłocki - kurator wystawy, Kierownik Działu Przyrody MŚO
Data: 4 kwietnia 2024 roku
Godzina: 12:00
 - Miejsce spotkania z kuratorem wystawy w holu głównym. Prosimy o skorzystanie z szatni.
 - Przejście na ekspozycję wraz z kuratorem wystawy - 1 piętro, sala wystaw czasowych
Czas oprowadzania: ok. 50 min.
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła "na Górce'")
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo: wejście do Głównego gmachu Muzeum od ul. Muzealnej [Kliknij i zobacz wejście]

Koszt: Wstęp na oprowadzanie kuratorskie jest wolny.

Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz