Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej "Obcy wśród nas"

4 kwietnia 2024 Wydarzenie
Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie 4.04.2024 r. o godz. 12:00 na oprowadzanie kuratorskie, po przyrodniczej wystawie czasowej "OBCY WŚRÓD NAS. Obce i inwazyjne gatunki ptaków i ssaków w faunie Polski", które poprowadzi Piotr Zabłocki, Kierownik Działu Przyrody w MŚO.

logo wydarzeniaPrzyjdź i odkryj fascynujący świat zwierząt inwazyjnych, które dotarły do Polski z różnych zakątków globu podczas oprowadzania kuratorskiego na przyrodniczej wystawie czasowej w Muzeum Śląska Opolskiego. Dowiedz się, jak te obce gatunki wpływają na lokalne ekosystemy, jakie wyzwania stwarzają dla przyrody oraz jakie działania podejmowane są w celu zarządzania ich populacjami.

Prowadzący:
Piotr Zabłocki - kurator wystawy, Kierownik Działu Przyrody MŚO
Data: 4 kwietnia 2024 roku
Godzina: 12:00
 - Miejsce spotkania z kuratorem wystawy w holu głównym. Prosimy o skorzystanie z szatni.
 - Przejście na ekspozycję wraz z kuratorem wystawy - 1 piętro, sala wystaw czasowych
Czas oprowadzania: ok. 50 min.
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła "na Górce'")
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo: wejście do Głównego gmachu Muzeum od ul. Muzealnej [Kliknij i zobacz wejście]

Koszt: Wstęp na oprowadzanie kuratorskie jest wolny.


Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.