Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Warsztaty archeologiczne. Oferta edukacyjna dla grup szkolnych

19 września 2023 Edukacja
Szanowni Nauczyciele! Mamy przyjemność zaprosić Was oraz Waszych uczniów do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej, którą przygotował Dział Archeologiczny MŚO pod nazwą "Od wykopu do gabloty. Warsztaty archeologiczne". To niepowtarzalna okazja dla młodych odkrywców i entuzjastów historii, aby zagłębić się w tajniki archeologii i doświadczyć fascynującego procesu odkrywania zabytków.

plakat informacyjny tytuł wydarzenie, zdjęcia zze zbiorów Działu ArcheologicznegoPodczas warsztatów archeologicznych "Od wykopu do gabloty" pragniemy przybliżyć dzieciom tajniki pracy archeologa i ukazać całą drogę, jaką zabytek przechodzi od momentu jego odkrycia aż po umieszczenie go na wystawie. To nie tylko nauka, to także emocjonująca możliwość poczucia się jak prawdziwi badacze!

Nasi uczestnicy będą mieli okazję nie tylko do odkopania replik zabytków, ale także do wypełnienia karty zabytku wraz z własnym rysunkiem. Dzięki temu samodzielnie odkryją i zrozumieją historię przeszłości. Na zakończenie spotkania wspólnie przygotujemy małą gablotkę z odkrytymi znaleziskami, które staną się inspiracją do dalszych badań i odkryć.

Grupa docelowa: KLASY IV-VIII Szkoła Podstawowa
Koszt: 20 zł /os.; opiekun bezpłatnie
Czas: 60 min.
Termin: Zajęcia realizowane będą od wtorku do piątku – godziny do uzgodnienia.
Rezerwacja: Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761.
Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

Miejsce: Główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7 (wejście od kościoła "na Górce").
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo: wejście do Głównego gmachu Muzeum od ul. Muzealnej [Kliknij i zobacz wejście]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Organizacja zajęć edukacyjnych:

•zajęcia edukacyjne przeprowadzane są na podstawie wcześniejszego zamówienia telefonicznego, Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

• zajęcia edukacyjne odbywają się przy eksponatach na wystawie stałej oraz w sali Audiowizualnej w Głównym gmachu MŚO

• Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w zamówionej wcześniej zajęciach prosimy o niezwłoczne, telefoniczne powiadomienie.

• Pracownik Muzeum oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupę, która zamówiła zajęcia przy kasie muzealnej, korytarz główny. Prosimy o pozostawienie kurtek, plecaków w szatni.

• Prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min (bez uprzedzenia o ewentualnym opóźnieniu) mogą być skrócone lub odwołane.

• Nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności na lekcji muzealnej.

• W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.

• Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Śląska Opolskiego, obowiązuje Regulamin zwiedzania MŚO.

Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego: "Piękna jest sztuka malowania!". Pejzaż miejski (architektura); 26.10.2023

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne, czerpać inspirację z dzieł Jana Cybisa i spędzić czas w towarzystwie innych pasjonatów sztuki. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych do udziału w naszym cyklu warsztatowym. Nie czekajcie kupcie bilet już teraz!

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze -październik

Drodzy Przyjaciele twórczości! Mamy przyjemność zaprosić Was na październikowe zajęcia w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego", które w tym miesiącu okażą się prawdziwie jesienne! Czekają na Was inspirujące rozmowy o malarstwie, opowieści o darach jesieni wykorzystywanych przez gospodynie domowe oraz zajęcia fotograficzne. To będzie czas pełen inspiracji, kreatywności i odkrywania. Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem, jak i tych, którzy są już doświadczonymi "małymi artystami" lub pasjonatami sztuki, historii i regionu.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.