Warsztaty archeologiczne. Oferta edukacyjna dla grup szkolnych

27 kwietnia 2024 Zajęcia dla grup Opole
Szanowni Nauczyciele! Mamy przyjemność zaprosić Was oraz Waszych uczniów do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej, którą przygotował Dział Archeologiczny MŚO pod nazwą "Od wykopu do gabloty. Warsztaty archeologiczne". To niepowtarzalna okazja dla młodych odkrywców i entuzjastów historii, aby zagłębić się w tajniki archeologii i doświadczyć fascynującego procesu odkrywania zabytków.

logo wydarzenie warsztaty archeologicznePodczas warsztatów archeologicznych "Od wykopu do gabloty" pragniemy przybliżyć dzieciom tajniki pracy archeologa i ukazać całą drogę, jaką zabytek przechodzi od momentu jego odkrycia aż po umieszczenie go na wystawie. To nie tylko nauka, to także emocjonująca możliwość poczucia się jak prawdziwi badacze!

Nasi uczestnicy będą mieli okazję nie tylko do odkopania replik zabytków, ale także do wypełnienia karty zabytku wraz z własnym rysunkiem. Dzięki temu samodzielnie odkryją i zrozumieją historię przeszłości. Na zakończenie spotkania wspólnie przygotujemy małą gablotkę z odkrytymi znaleziskami, które staną się inspiracją do dalszych badań i odkryć.

Grupa docelowa: KLASY IV-VIII Szkoła Podstawowa
Koszt: 10 zł /os.; opiekun bezpłatnie
Czas: 60 min.
Termin: Zajęcia realizowane będą od wtorku do piątku – godziny do uzgodnienia.
Rezerwacja: Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761.
Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

Miejsce: Główny gmach MŚO, ul. Mały Rynek 7 (wejście od kościoła "na Górce").
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo: wejście do Głównego gmachu Muzeum od ul. Muzealnej [Kliknij i zobacz wejście]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Organizacja zajęć edukacyjnych:

•zajęcia edukacyjne przeprowadzane są na podstawie wcześniejszego zamówienia telefonicznego, Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

• zajęcia edukacyjne odbywają się przy eksponatach na wystawie stałej oraz w sali Audiowizualnej w Głównym gmachu MŚO

• Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w zamówionej wcześniej zajęciach prosimy o niezwłoczne, telefoniczne powiadomienie.

• Pracownik Muzeum oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupę, która zamówiła zajęcia przy kasie muzealnej, korytarz główny. Prosimy o pozostawienie kurtek, plecaków w szatni.

• Prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min (bez uprzedzenia o ewentualnym opóźnieniu) mogą być skrócone lub odwołane.

• Nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności na lekcji muzealnej.

• W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.

• Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Śląska Opolskiego, obowiązuje Regulamin zwiedzania MŚO.

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz