Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Piórkiem i sznurkiem - przyrodnicze łapacze snów ”

13 kwietnia 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy na kolejne, przyrodnicze „Sobotnie pogotowie twórcze”. W kwietniu uwagę miłośników muzeum i Agnieszki Mulawy z Działu Przyrody skierujemy w stronę zwierząt występujących w mitach, baśniach i legendach.

logo wydarz4enia sobotnie pogotowie twórczeTermin: 13.04.2024, godz. 12:00
Tytuł: Piórkiem i sznurkiem  - przyrodnicze łapacze snów
Dla kogo zajęcia: Dzieci w wieku 6*- 13 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 rodzica/pełnoletniego opiekuna
Czas: 90 min.
Liczba uczestników: 15
Prowadząca: Agnieszka Mulawa, Pracownik Działu Przyrody
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Koszt: 20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE lub w Kasie muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
**bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.


Część teoretyczna spotkania:
Podczas pierwszej części spotkania udamy się w podróż do przeszłości i świata wierzeń dawnych ludów. Poznamy inspirowane zwierzętami mityczne stworzenia pochodzące
z bestiariusza słowiańskiego i japońskiego.

Część warsztatowa spotkania:
Z głową pełną wyobrażeń i pomysłów przejdziemy do części warsztatowej, gdzie wykonamy łapacze snów z wykorzystaniem naturalnych materiałów takich jak drewno, pióra czy zasuszone części roślin.

Zobacz inne aktualności

Rodzinne poszukiwanie skarbów. Pożegnanie wakacji w muzeum

Zapraszamy na niezapomnianą rodzinną przygodę! W ostatnią sobotę sierpnia Muzeum Śląska Opolskiego organizuje w ramach zakończenia wakacji, grę terenową „Rodzinne poszukiwanie skarbów". To wyjątkowa okazja, aby wyruszyć w fascynującą podróż pełną zagadek, szyfrów i historycznych ciekawostek. Po zakończeniu gry terenowej zachęcamy do udziału w twórczych warsztatach, które będą doskonałą okazją do rozwinięcia kreatywności.

Zobacz

„Kwiaty” Jana Cybisa. Prezentacja nowego obrazu zakupionego do kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego.

Jedna z dwóch zakupionych w lipcu tego roku prac Jana Cybisa – obraz „Kwiaty” – zostanie udostępniona publiczności w czwartek, 22 sierpnia 2024 r. Obraz wzbogaci stałą wystawę malarstwa artysty, prezentowaną w Galerii przy ul. Ozimskiej 10. Środki na zakup dzieł pozyskane zostały z programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.