Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów

4 kwietnia 2024 Wydarzenie
Szanowni Seniorzy! Mija rok od naszego pierwszego spotkania, a nasza misja aktywizacji osób w wieku 60+ wciąż trwa. Jest to dla nas ogromna przyjemność móc zaprosić Państwa na kolejne wyjątkowe spotkanie pt. „Bezszelestni łowcy ciemności”, które odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego, kontynuując nasz cykl "Wszystkie drogi prowadzą do… Muzeum".

logo wydarzenia, Senior w muzeumTermin: 4.04 2024 r.
Godzina: 10:00
Temat prelekcji: Bezszelestni łowcy ciemności
Prowadzący: Piotr Zabłocki, Kierownik Działu Przyrody
Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego
Wstęp wolny

W tym spotkaniu będziemy mieli przyjemność gościć kierownika Działu Przyrody, który zabierze Was w fascynującą podróż po świecie sów. Poprzez prezentację multimedialną, pełną eksponatów i interaktywnych atrakcji, odkryjecie niezwykłe sekrety tych niezwykłych ptaków nocnych.
Ale to nie wszystko! Nasze spotkanie to nie tylko lekcja przyrody - to prawdziwe emocje, które towarzyszyć nam będą podczas poznawania sekretów sowaowych skrytych mistrzów ciemności. Wraz z nami wyruszcie w niezwykłą podróż przez historię i tajemnice natury, które ukrywają się za kształtem ich skrzydeł.
Jak zawsze, naszym priorytetem jest zapewnienie Państwu komfortu i przyjaznej atmosfery. Tempo spotkania zostanie dostosowane do Państwa potrzeb, a nasze drzwi będą otwarte dla wszystkich chętnych na niezapomnianą przygodę.

Zapraszam na nasze spotkanie, które zapowiada się niezwykle interesująco i inspirująco.

--------------------------

O cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum"
Przez miniony rok w ramach cyklicznego wydarzenia odbyły się liczne spacery, prezentacje, oprowadzania oraz warsztaty twórcze dla opolskich seniorów. Każde z tych spotkań było nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy, ale także do nawiązania nowych relacji i doświadczenia niezapomnianych chwil. Cieszyliśmy się ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych uczestników, co dodawało nam motywacji i energii do dalszej pracy.

Drodzy Seniorzy dziękujemy za aktywną postawę i za to, że swoim zaangażowaniem dajecie piękny przykład młodym pokoleniom. Wasze zainteresowanie historią, kulturą i tradycją regionu oraz troska o zachowanie lokalnej tożsamości są niezwykle ważne i inspirujące.
Dziękujemy za to, że jesteście z nami i wspieracie naszą inicjatywę. Wasza obecność sprawia, że nasza wspólna podróż staje się jeszcze bardziej wartościowa i pełna znaczenia.

Już za nami:

Termin
Tytuł
Prowadzący/-a
6.04.2023 roku, godz. 10:00.
"Spacer historyczny po ul. Św. Wojciech"
Stanisława Lamprycht, przewodnik w Muzeum Śląska Opolskiego, historyk
4.05.2023 roku, godz. 10:00; 14:00
"Porcelanowe cuda"
Stanisława Lamprycht, przewodnik w Muzeum Śląska Opolskiego, historyk
1.06.2023 roku, godz. 10:00
"Rozkoduj drzewo" - zajęcia dendrologiczne dla Seniorów, spacer po Wyspie Bolko
Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody MŚO
7.09.2023, godz. 10:00
"Podróże przez czasy: historia, bagaże i przygody"
Zuzanna Dworakowska, Przewodnik w MŚO, historyk
5.10.2023, godz. 10:00
"Tradycja zdobienia haftem na przykładzie zabytków ze zbiorów Działu Etnograficznego Muzeum Śląska Opolskiego"
Małgorzata Goc, Dział Etnograficzny MŚO
2.11.2023, godz. 10:00
"Ku pamięci". Warsztaty twórcze
Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzealnej MŚO
7.12.2023, godz. 10:00
Warsztaty twórcze: Tradycje Bożonarodzeniowe w Europie. Spotkanie przy świątecznym stole.
Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzealnej MŚO
4.01.2024, godz. 10:00
Prelekcja: Rozwój broni palnej w XIX wieku
Witold Garbal, Kierownik Działu Historycznego
1.02.2024, godz. 10:00
Oprowadzaniu kuratorskim po wystawie czasowej zatytułowanej „Janusz Lewandowski. Malarstwo" i warsztatach twórczych "Farby. Słowa. Emocje"
Patrycja Farys-Kawalec, Dział Sztuki MŚO (oprowadzanie kuratorskie); Agnieszka Błażuk-Dworakowska (warsztaty twórcze)
7.03.2024, godz. 10:00
"Zielnikowe odkrycia: Oprowadzanie i decoupage dla Seniorów"
Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody MŚO (oprowadzanie po wystawie), Agnieszka Błażuk-Dworakowska (warsztaty twórcze)

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.