Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów

4 kwietnia 2024 Wydarzenie
Szanowni Seniorzy! Mija rok od naszego pierwszego spotkania, a nasza misja aktywizacji osób w wieku 60+ wciąż trwa. Jest to dla nas ogromna przyjemność móc zaprosić Państwa na kolejne wyjątkowe spotkanie pt. „Bezszelestni łowcy ciemności”, które odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego, kontynuując nasz cykl "Wszystkie drogi prowadzą do… Muzeum".

logo wydarzenia, Senior w muzeumTermin: 4.04 2024 r.
Godzina: 10:00
Temat prelekcji: Bezszelestni łowcy ciemności
Prowadzący: Piotr Zabłocki, Kierownik Działu Przyrody
Miejsce: Muzeum Śląska Opolskiego
Wstęp wolny

W tym spotkaniu będziemy mieli przyjemność gościć kierownika Działu Przyrody, który zabierze Was w fascynującą podróż po świecie sów. Poprzez prezentację multimedialną, pełną eksponatów i interaktywnych atrakcji, odkryjecie niezwykłe sekrety tych niezwykłych ptaków nocnych.
Ale to nie wszystko! Nasze spotkanie to nie tylko lekcja przyrody - to prawdziwe emocje, które towarzyszyć nam będą podczas poznawania sekretów sowaowych skrytych mistrzów ciemności. Wraz z nami wyruszcie w niezwykłą podróż przez historię i tajemnice natury, które ukrywają się za kształtem ich skrzydeł.
Jak zawsze, naszym priorytetem jest zapewnienie Państwu komfortu i przyjaznej atmosfery. Tempo spotkania zostanie dostosowane do Państwa potrzeb, a nasze drzwi będą otwarte dla wszystkich chętnych na niezapomnianą przygodę.

Zapraszam na nasze spotkanie, które zapowiada się niezwykle interesująco i inspirująco.

--------------------------

O cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum"
Przez miniony rok w ramach cyklicznego wydarzenia odbyły się liczne spacery, prezentacje, oprowadzania oraz warsztaty twórcze dla opolskich seniorów. Każde z tych spotkań było nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy, ale także do nawiązania nowych relacji i doświadczenia niezapomnianych chwil. Cieszyliśmy się ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych uczestników, co dodawało nam motywacji i energii do dalszej pracy.

Drodzy Seniorzy dziękujemy za aktywną postawę i za to, że swoim zaangażowaniem dajecie piękny przykład młodym pokoleniom. Wasze zainteresowanie historią, kulturą i tradycją regionu oraz troska o zachowanie lokalnej tożsamości są niezwykle ważne i inspirujące.
Dziękujemy za to, że jesteście z nami i wspieracie naszą inicjatywę. Wasza obecność sprawia, że nasza wspólna podróż staje się jeszcze bardziej wartościowa i pełna znaczenia.

Już za nami:

Tytuł
Prowadzący/-a
6.04.2023 roku, godz. 10:00.
"Spacer historyczny po ul. Św. Wojciech"
Stanisława Lamprycht, przewodnik w Muzeum Śląska Opolskiego, historyk
4.05.2023 roku, godz. 10:00; 14:00
"Porcelanowe cuda"
Stanisława Lamprycht, przewodnik w Muzeum Śląska Opolskiego, historyk
1.06.2023 roku, godz. 10:00
"Rozkoduj drzewo" - zajęcia dendrologiczne dla Seniorów, spacer po Wyspie Bolko
Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody MŚO
7.09.2023, godz. 10:00
"Podróże przez czasy: historia, bagaże i przygody"
Zuzanna Dworakowska, Przewodnik w MŚO, historyk
5.10.2023, godz. 10:00
"Tradycja zdobienia haftem na przykładzie zabytków ze zbiorów Działu Etnograficznego Muzeum Śląska Opolskiego"
Małgorzata Goc, Dział Etnograficzny MŚO
2.11.2023, godz. 10:00
"Ku pamięci". Warsztaty twórcze
Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzealnej MŚO
7.12.2023, godz. 10:00
Warsztaty twórcze: Tradycje Bożonarodzeniowe w Europie. Spotkanie przy świątecznym stole.
Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzealnej MŚO
4.01.2024, godz. 10:00
Prelekcja: Rozwój broni palnej w XIX wieku
Witold Garbal, Kierownik Działu Historycznego
1.02.2024, godz. 10:00
Oprowadzaniu kuratorskim po wystawie czasowej zatytułowanej „Janusz Lewandowski. Malarstwo" i warsztatach twórczych "Farby. Słowa. Emocje"
Patrycja Farys-Kawalec, Dział Sztuki MŚO (oprowadzanie kuratorskie); Agnieszka Błażuk-Dworakowska (warsztaty twórcze)
7.03.2024, godz. 10:00
"Zielnikowe odkrycia: Oprowadzanie i decoupage dla Seniorów"
Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody MŚO (oprowadzanie po wystawie), Agnieszka Błażuk-Dworakowska (warsztaty twórcze)

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz