Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Kto im dał skrzydła? O uskrzydlonych postaciach w sztuce”

20 kwietnia 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 5+ na „Sobotnie pogotowie twórcze”. Odkryj tajemnice skrzydlatych postaci sztuki! Dołącz do nas w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Ozimskiej 10, 20 kwietnia o godz. 12.00.

logo wydarzenia sobotnie pogotowie twórczeTermin: 20.04.2024, godz. 12:00
Tytuł: Kto im dał skrzydła? O uskrzydlonych postaciach w sztuce
Dla kogo zajęcia: Dzieci w wieku 5*- 13 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 rodzica/pełnoletniego opiekuna
Czas: 90 min.
Liczba uczestników: 15

Prowadząca: Patrycja Farys-Kawalec, Dział Sztuki
Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
Koszt: 20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE lub w Kasie muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
** bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Część teoretyczna spotkania: zdjęcie z wystawy Janusza Lewandowskiego w Galerii MŚO
Putta, pegazy, anioły, harpie – sztuka pełna jest skrzydlatych istot nie z tej ziemi. Porozmawiamy o pochodzeniu, formie i symbolice tych zaskakujących postaci. Skrzydeł poszukamy także na wystawie malarstwa Janusza Lewandowskiego.

Część warsztatowa spotkania:

W części twórczej spotkania wykonamy „uskrzydlony”, trójwymiarowy obraz. Warsztaty muzealne są częścią programu towarzyszącego wystawie „Janusz Lewandowski. Malarstwo” z cyklu „Laureaci Nagrody im. J. Cybisa”

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.