Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

1 kwietnia 2023 Edukacja
Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

plakat informacyjny lekacja muzealna zdjecie i obraz Cybisa w tle

Termin realizacji: wtorek - piątek w godz. 9:30 - 14:30
Rezerwacja terminu i godziny: telefoniczna Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761
Czas: ok. 60 min.

Koszt: 50 zł/ od grupy

Organizacja zajęć edukacyjnych:

• Lekcja muzealna  przeprowadzana jest  na podstawie wcześniejszego zamówienia telefonicznego, Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

• Lekcja muzealna odbywa się przy eksponatach na wystawie stałej w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego, ul Ozimska 10, Opole.

• Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w zamówionej wcześniej lekcji muzealnej prosimy o niezwłoczne, telefoniczne powiadomienie.

• Pracownik Muzeum oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupę, która zamówiła lekcję muzealną w Galerii MŚO. Prosimy o pozostawienie kurtek, plecaków w szatni.

• Prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min mogą być skrócone lub odwołane.

• Nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności na lekcji muzealnej.

• W czasie wizyty w Galerii MŚO można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.

• Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Śląska Opolskiego, obowiązuje Regulamin zwiedzania MŚO.Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:


Obserwuj nas na Facebooku:

Jesteśmy też na Instagramie: 

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.