Filtruj
Resetuj filtr

Oferta edukacyjna dla grup przedzkolnych i szkolnych. Święta Bożego Narodzenia na Śląsku Opolskim.

Zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne na podróż po tradycjach Bożonarodzeniowych na Śląsku Opolskim! Nasza oferta edukacyjna to świąteczne zajęcia teoretyczno-warsztatowe, które połączą naukę z kreatywnym tworzeniem. Podczas tych zajęć uczestnicy odkryją bogactwo i piękno śląskich tradycji świątecznych oraz będą mieli okazję stworzyć własne ozdoby świąteczne, wykorzystując techniki mieszane.

Muzeum na zielono - Rośliny iglaste w przyrodzie i kulturze

Zapraszamy na ostatnie w tym roku „Muzeum na zielono”, czyli spotkanie edukacyjno-warsztatowe poświęcone zagadnieniom dotyczącym kultury, natury oraz ekologii. Tym razem będziemy zachęcać do odkrywania tajemnic przyrody. Pochylimy się nad roślinami, które doceniamy szczególnie zimą, zwłaszcza podczas nachodzących świątecznych dni. O roślinach iglastych i ich znaczeniu – zarówno w przyrodzie, jak i w kulturze – opowie dr Ewa Stefańska-Krzaczek.

Warsztaty twórcze dla Seniorów: Tradycje Bożonarodzeniowe w Europie. Spotkanie przy świątecznym stole. „Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum”

Zapraszamy opolskich Seniorów na kolejne spotkanie z cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum", tym razem poświęcone tradycjom świat Bożego Narodzenia w Europie. Stół to nie tylko miejsce, przy którym gromadzimy się do wspólnego posiłku, ale również przestrzeń, w której rodzą się niezapomniane opowieści. W grudniu przeniesiemy się do wyjątkowego świata europejskich tradycji bożonarodzeniowych, poznając nie tylko zwyczaje na Śląsku Opolskim, lecz także w innych państwach starego kontynentu.

Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Warsztaty malarstwa akwarelowego: Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.