BRAK WOLNYCH MIEJSC. Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Radosne spotkanie z kolorami. Tworzymy wiszące arcydzieła”

6 kwietnia 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy dzieci na niezapomnianą przygodę w trakcie której wkroczymy w świat kolorów. Na pierwszym, kwietniowym „Sobotnim pogotowiu twórczym” celebrować będziemy kreatywność poprzez tworzenie wiszących arcydzieł, które ożywią nasze przestrzenie kolorami i radością.

logo wydarzenia sobotnie pogotowie twórczeTermin: 6.04.2024, godz. 12:00
Tytuł: Radosne spotkanie z kolorami. Tworzymy wiszące arcydzieła
Dla kogo zajęcia: Dzieci w wieku 5*- 13 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 rodzica/pełnoletniego opiekuna
Czas: 90 min.
Liczba uczestników: 12
Prowadząca: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzealnej
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Koszt: 20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE lub w Kasie muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
** bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Część teoretyczna spotkania:
Zapraszamy na inspirującą podróż przez świat kolorów na wystawie malarstwa polskiego w naszym muzeum. Podczas tej części spotkania będziemy eksplorować bogactwo palety barw, odkrywać ich znaczenie i wpływ na twórczość artystyczną. Na zajęciach rozbudzimy zmysł estetyczny i zrozumienie różnorodności kolorów oraz ich wyrazu emocjonalnego.

Część warsztatowa spotkania:
Przenosimy się teraz do kreatywnego warsztatu, gdzie każde dziecko będzie miało możliwość stworzenia własnego wiszącego arcydzieła. Wykorzystując drewniane drążki jako podstawę, kolorowe włóczki, guziki oraz tekturę, dzieci będą mogły wyrazić swoją wyobraźnię i twórcze pomysły. Podczas warsztatów będziemy kierować się inspiracją z części teoretycznej, eksperymentując z kolorami i ich kombinacjami, aby stworzyć unikalne, kolorowe dekoracje, które będą nie tylko ozdobą, ale także wyrazem artystycznej wrażliwości każdego uczestnika.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i odkrywania magicznego świata sztuki.

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz