Zaproszenie na "Kulturalny czwartek" - bezpłatny wstęp

1 lutego 2024 Wydarzenie
Szanowni Państwo! Mamy zaszczyt serdecznie Państwa zaprosić na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które odbywa się każdego czwartku w Muzeum Śląska Opolskiego. „Kulturalny czwartek” to niepowtarzalna okazja, by odkrywać tajemnice historii, sztuki i tradycji naszego regionu. Tego dnia, nasze drzwi są otwarte dla wszystkich chętnych, zapewniając BEZPŁATNY DOSTĘP do fascynujących ekspozycji i kolekcji.

logo wydarzenie_kulturalny czwartekData: Każdy czwartek
Godziny otwarcia: 9:30 - 18:00
*9:00 - 16:00 Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny
Adres:
Muzeum Śląska Opolskiego Mały Rynek 7, 45-035 Opole
Kamienica czynszowa, ul. Św. Wojciecha 9 (wejścia o pełnych godzinach, ostatnie o godz. 17:00)
Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 9
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny, oddział Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Leśnicka 28; 47-154 Góra Świętej Anny

Atrakcje:
1.    Główny gmach:
o    Poznaj historię dwóch kamienic z XVI wieku, scalonych pod koniec XVII wieku i przebudowanych na kolegium.
o    Poznaj historię Opolszczyzny dzięki stałym wystawom:
- "Opole – gród, miasto, stolica regionu"
- "Ceramika górnośląska"
- "Pradzieje i wczesne średniowiecze Opolszczyzny"
- "Galeria malarstwa polskiego XIX i XX wieku"
- "Etnografia Opolszczyzny – tradycja i zmiana"
- Studnia czerpalna. "Tajemnica kamienicy przy ulicy Krawieckiej 13 w Opolu"

o Ponadto, zapraszamy do śledzenia naszych wystaw czasowych. Aktualne informacje znajdziesz tutaj!

2.    Kamienica czynszowa:
o    Wkrocz do pięciu mieszkań, zanurzając się w style meblarskie od 1890 do 1965 roku.
o    Odkrywaj różnorodne elementy wystawy, od pieców kaflowych po sprzęty kuchenne, ukazujące codzienne życie w różnych okresach.
o    Przenieś się do czasów PRL-u, zobacz różnorodne dekoracje i sprzęty używane w tamtym okresie.

3.    Galeria Muzeum Śląska Opolskiego:
o    Wnętrza Galerii kryją wystawę stałą prac Jana Cybisa oraz ekspozycje czasowe, prezentujące malarzy z kręgu Jana Cybisa.

4.    Muzeum Czynu Powstańczego:
o    Zanurz się w historię powstań śląskich i plebiscytu na Górnym Śląsku, zwiedzając oddział MŚO w Górze św. Anny.

Przyjdźcie, odkrywajcie i delektujcie się kulturalnym bogactwem Muzeum Śląska Opolskiego. Niech "Kulturalny czwartek" stanie się okazją do wspólnego odkrywania dziedzictwa i pasji.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz