Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj
Resetuj filtr

Oprowadzanie kuratorskie. Wystawa czasowa "Janusz Lewandowski. Malrstwo"

Dlaczego Janusz Lewandowski zyskał miano "malarza szepczącego", a postacie z jego obrazów często mają skrzydła? Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie Marty Podstawy-Boulkroune po wystawie prezentowanej w cyklu "Laureaci Nagrody im. Jana Cybisa". Spotkanie na ekspozycji to dobra okazja, by bliżej przyjrzeć się pracom artysty i posłuchać opowieści o wybranych aspektach jego twórczości oraz biografii. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów

Szanowni Seniorzy! Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum”, które odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego w dniu 7 marca 2024 roku o godzinie 10:00. Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowe wydarzenie pod tytułem „Zielnikowe odkrycia: Oprowadzanie i decoupage dla Seniorów”. To niepowtarzalna okazja do odkrywania tajemnic świata roślin i natury oraz do spędzenia czasu na kreatywnej działalności.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz

Spotkanie ze specjalistką: Martą Węgrzyn. Wydarzenie towarzyszące przyrodniczej wystawie czasowej. 21.03.2024, godz. 17:00

Szanowni Państwo w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie czasowej "OBCY WŚRÓD NAS. Obce i inwazyjne gatunki roślin we florze Polski" oraz ekspozycji towarzyszącej "Obce i inwazyjne gatunki ptaków i ssaków w faunie Polski", mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie ze specjalistką, panią Martą Węgrzyn – założycielką największego w Polsce azylu dla jenotów, Prezesem Fundacji Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi".

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

BRAK MIEJSC. Świąteczne podróże po Śląsku Opolskim: wielkanocne tradycje i zabawy. Oferta edukacyjna dla przedszkoli i szkół

Szanowni Nauczyciele i Opiekunowie! Z wielką radością pragniemy zaprosić Waszych uczniów i podopiecznych do uczestnictwa w ofercie edukacyjnej pt. „Świąteczne podróże po Śląsku Opolskim: wielkanocne tradycje i zabawy", organizowanej przez Muzeum Śląska Opolskiego. Udział w zajęciach teoretyczno–warsztatowych pozwoli na pogłębienie wiedzy na temat bogatej tradycji świątecznej naszego regionu.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.