"Obcy wśród nas" - oferta edukacyjna dla grup szkolnych i przedszkolnych towarzysząca wystawie przyrodniczej

29 lutego 2024 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy Nauczycieli i Opiekunów do udziału w fascynującej ofercie edukacyjnej towarzyszącej przyrodniczej wystawie czasowej "Obcy wśród nas. Obce i inwazyjne gatunki roślin we florze Polski", oraz ekspozycji "Obce i inwazyjne gatunki ptaków i ssaków w faunie Polski".

logo wydarzenia oferta edukacyjna towarzyszaca wystawie czasowejRezerwacja telefoniczna. Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl
Oferta edukacyjna realizowana od wtorku do piątku w godz. 9:30 - 14:30

Nasza oferta obejmuje różnorodne formy interaktywnego i edukacyjnego uczestnictwa:

1.    „Obcy wśród nas…” angażujące oprowadzanie tematyczne po wystawie (grupowa praca z kartami „Znajdź mnie” jako wstęp do oprowadzania)
o    Wprowadzimy Twoją klasę w wyjątkowy świat obcych gatunków roślin, korzystając z kart pracy.
Dla Kogo? Szkoła Podstawowa
Koszt: 50 zł od grupy* + koszt wstępu na wystawę 5 zł/os.
Czas trwania: 50-60 min.
Prowadząca: Agnieszka Mulawa Dział Przyrody MŚO, kuratorka wystawy

2.    „Obcy wśród nas…” tematyczne oprowadzanie po wystawie (bez kart pracy)
o    Pozwól, aby uczestnicy odkrywali tajemnice obcych gatunków roślin i zwierząt podczas spersonalizowanego oprowadzania.
Dla Kogo? Szkoła Podstawowa, Szkoła Ponadpodstawowa
Koszt: 25 zł od grupy* + koszt wstępu na wystawę 5 zł/os.
Czas trwania: 45 min.

3.    Zajęcia teoretyczno-warsztatowe:
A) „Przyroda w Twoich rękach” - Kreatywne odbijanie roślin w glinie, na tkaninach (można przynieść własne) i podobraziach.
B) „Kwiaty atakują” - Ozdabianie metodą decoupage z wykorzystaniem motywów roślinnych (można przynieść własne rzeczy do ozdobienia).
Dla Kogo?
Propozycja „A”: Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Szkoła Ponadpodstawowa
Propozycja „B”: Szkoła Podstawowa, Szkoła Ponadpodstawowa
Koszt: 20 zł/os.
Materiały zapewnia muzeum. Wykonaną prace uczestnik zabiera ze sobą do domu.
Czas trwania:
60-90 min.
Prowadząca: Agnieszka Mulawa Dział Przyrody MŚO, kuratorka wystawy, Dział Edukacji Muzealnej

4.    „W poszukiwaniu obcych” zajęcia terenowe
o    Realizowane na terenach zielonych miasta Opola (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych od 21 marca 2024r.).
Dla Kogo? Szkoła Podstawowa, Szkoła Ponadpodstawowa
Koszt: 20 zł/os.
Czas trwania:
60-90 min.

5.    „Zagubione zwierzęta” zajęcia dla przedszkolaków
o    Prowadzone są na wystawie „Obce i inwazyjne gatunki ptaków i ssaków w faunie Polski” w formie pogadanki z grą edukacyjną „Do kogo to należy?”
Koszt: 50 zł od grupy* + koszt wstępu na wystawę 5 zł/os.
Czas trwania: 50-60 min.
Prowadząca: Agnieszka Mulawa Dział Przyrody MŚO, kuratorka wystawy

6.    Broszura/karta edukacyjna „Obcy wśród nas” do uzupełniania podczas zwiedzania
o    Dostępna dla osób indywidualnych lub grup bez przewodnika (do pobrania na ekspozycji), zapewniająca dodatkowe interaktywne doświadczenia podczas zwiedzania.
Koszt: bilet wstępu na wystawę czasową: bilet normalny - 8 zł, bilet ulgowy - 5 zł

Dołączcie do nas w tej pasjonującej podróży po świecie obcych gatunków, gdzie nauka staje się przygodą!

1. Kliknij i poznaj szczegóły dotyczące przyrodniczej wystawy czasowej "Obcy wśród nas"

2. Kliknij poznaj inne propozycje edukacyjne Działu Przyrody

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz