Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Szklany zielnik ”

16 marca 2024 Zajęcia dla osób indywidualnych
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne fascynujące spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze"! Tym razem podczas zajęć pt. „Szklany zielnik” wraz z naszą prowadzącą, Agnieszką Mulawą z Działu Przyrody, wkroczymy w świat roślin. To niepowtarzalna okazja do odkrywania tajemnic natury i twórczego eksperymentowania.

logo wydarzenia, zajęcia dla dzieciTermin: 16.03.2024, godz. 12:00
Tytuł:
Szklany zielnik
Dla kogo zajęcia:
Dzieci w wieku 5*-12 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką 1 rodzica/pełnoletniego opiekuna
Czas:
90 min.
Prowadzący:
Agnieszka Mulawa, Dział Przyrody
Miejsce:
Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Koszt:
20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE lub w Kasie Muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.
Liczba uczestników:
15

Część teoretyczna spotkania:
W pierwszej części zajęć odwiedzimy wystawę czasową pod tytułem „Obcy wśród nas”. Pod okiem Agnieszki Mulawy zgłębimy tajemnice budowy roślin obcego pochodzenia. Przyjrzymy się różnorodności kształtów liści, rozmiarów łodyg oraz barw kwiatów. Poznamy też tajniki profesjonalnego tworzenia zielnika oraz poznamy zasady działania prasy botanicznej.

Część warsztatowa:

Zainspirowani wiedzą zdobytą podczas części teoretycznej, przeniesiemy się do praktycznej części warsztatowej. Wykorzystując szkło jako podstawowy materiał, stworzymy kolorowe obrazy roślin, które staną się naszymi własnymi, unikalnymi dziełami sztuki. Poprzez tworzenie szklanych obrazów dzieci będą mogły wyrazić swoją kreatywność oraz poznać różne techniki artystyczne, tworząc jednocześnie fantastyczne pamiątki z zajęć. To będzie niezapomniane doświadczenie, które pozwoli nam na zupełnie nowe spojrzenie na świat przyrody.

Dołącz do nas!

-------------------

Kolejne zajęcia w ramach cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze" już 23.03.2024, godz. 12:00

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.