Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Spotkanie filozoficzne: Zmartwychwstanie powszechne według Johna Dominica Crossana.

28 marca 2024 Wydarzenie
Zapraszamy serdecznie na kolejne "Spotkanie filozoficzne", które odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca (28.03.2024) o godzinie 18:00.

logo wydarzenia spotkanie filozoficzneTermin: 28.03.2024, godz. 18:00
Temat dyskusji: Zmartwychwstanie powszechne według Johna Dominica Crossana
Czas: ok. 120 min
Miejsce: główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo: wejście do Głównego gmachu Muzeum od ul. Muzealnej [Kliknij i zobacz wejście]
Prowadzący: dr Piotr Leśniak, Marcin Podolan

Nasz cel jest prosty - chcemy stworzyć przestrzeń, w której każdy może swobodnie dzielić się swoimi myślami i doświadczeniami. Niezależnie od wieku czy poziomu doświadczenia filozoficznego, każdy uczestnik będzie mile widziany, aby wnosić swoje perspektywy do naszej dyskusji.
Spotkanie będzie miało formę otwartej rozmowy, gdzie każdy będzie mógł wyrazić swoje spostrzeżenia. Liczymy na to, że różnorodność uczestników spotkania przyczyni się do inspirującej wymiany poglądów.

Prowadzący przed spotkaniem polecają zapoznanie się z materiałem dostępnym na YouTube, kliknij i obejrzyj (nie jest wymagane).

Wstęp jest wolny, więc zachęcamy do przyłączenia się i spędzenia wieczoru w atmosferze otwartej i przyjaznej dyskusji filozoficznej.
Do zobaczenia!

-------------------------------------------------------------

zdjęcie John Dominic CrossanJohn Dominic Crossan (ur. 17 lutego 1934 w Nenagh, hrabstwo Tipperary, Irlandia) – profesor studiów biblijnych na DePaul University w Chicago, współzałożyciel Jesus Seminar, autor licznych krytycznych opracowań poświęconych szczególnie tematyce związanej z historią powstania Nowego Testamentu oraz osobą Jezusa z Nazaretu.


Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.