Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Spotkanie ze specjalistką: Martą Węgrzyn. Wydarzenie towarzyszące przyrodniczej wystawie czasowej. 21.03.2024, godz. 17:00

21 marca 2024 Wydarzenie
Szanowni Państwo w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie czasowej "OBCY WŚRÓD NAS. Obce i inwazyjne gatunki roślin we florze Polski" oraz ekspozycji towarzyszącej "Obce i inwazyjne gatunki ptaków i ssaków w faunie Polski", mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie ze specjalistką, panią Martą Węgrzyn – założycielką największego w Polsce azylu dla jenotów, Prezesem Fundacji Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi".

Marta WęgrzynPani Marta Węgrzyn – założycielka największego w Polsce azylu dla jenotów – opowie o funkcjonowaniu ośrodka, przepisach regulujących funkcjonowanie takich placówek oraz problemach związanych z odłowem, leczeniem i przetrzymywaniem obcych gatunków inwazyjnych podlegających przepisom nakazującym ich eliminację ze środowiska naturalnego.

Podczas dyskusji poruszone zostaną kluczowe kwestie związane z obcymi gatunkami inwazyjnymi, ich szkodliwym wpływem na lokalną bioróżnorodność i środowisko naturalne. Kosztach ekosystemowych ale także realnych kosztach utrzymania odłowionych zwierząt.  Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat działań podejmowanych przez specjalistów w celu ochrony rodzimej fauny i zapobiegania rozprzestrzenianiu się obcych gatunków z perspektywy osób zajmujących się leczeniem zwierząt, prowadzących ośrodki rehabilitacji i azyle.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i osoby zainteresowane ochroną dzikich zwierząt do udziału w tej ważnej dyskusji.

UWAGA! Dodatkowo, od godziny 16:00 uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zwiedzenia wystawy PRZYRODNICZEJ „Obcy wśród nas” oraz porozmawiania z kuratorami wystawy, Agnieszką Mulawą i Piotrem Zabłockim, którzy chętnie opowiedzą o prezentowanych eksponatach i odpowiedzą na pytania.

Marta Węgrzyn od 8 lat poświęca się czynnej pomocy dzikim zwierzętom w województwie opolskim, znana jest z pełnej oddania pracy na rzecz założonego przez nią pierwszego profesjonalnego ośrodka leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt w województwie opolskim. Działający na terenie udostępnionym przez Nadleśnictwo Opole, Lasy Państwowe, ośrodek realizuje ambitny cel poprawy losu dzikich pacjentów, którzy trafiają pod opiekę specjalistów.

Prezes Fundacji Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi"Marta Węgrzyn

Data:
21.03.2024, godz. 17:00
Czas: 60 min.
Miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, sala odczytowa
Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła na Górce)
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo: wejście do Głównego gmachu Muzeum od ul. Muzealnej [Kliknij i zobacz wejście]

Wstęp wolny.


Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - warsztaty twórcze dla Seniorów

Szanowni Seniorzy, z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie w ramach cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum", które odbędzie się 23 maja (a nie w pierwszy czwartek miesiąca). Tym razem przygotowaliśmy dla Was warsztaty twórcze pt. "Włóczkowa harmonia", które zapewnią nam inspirującą atmosferę, sprzyjającą kreatywnemu eksperymentowaniu.

Zobacz

"Gęsiego do muzeum" - zajęcia dla dzieci. Oferta dla osób indywidualnych

Zapraszamy dzieci i ich rodziców, opiekunów do przygody w świecie kultury wiejskiej! W związku z nadchodzącymi egzaminami ósmoklasistów i przerwą szkolną dla klas młodszych planowaną od 13 maja, Muzeum zachęca do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej: "Gęsiego do Muzeum" która zapewni ciekawe spędzenie czasu, ale także pozwoli lepiej poznać życie wiejskie na Śląsku Opolskim.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.