Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj
Resetuj filtr

BRAK MIEJSC. Warsztaty twórcze dla Seniorów: „Ku pamięci”; w ramach cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum”; 2.11.2023

Zapraszamy serdecznie seniorów do udziału w wyjątkowych warsztatach twórczych, które przywrócą magię tradycyjnego pisania listów i kartek. Podczas wydarzenia przypomnimy sobie dlaczego pisanie tradycyjnych listów było nie tylko formą komunikacji, ale także sposobem na wyrażanie miłości, wdzięczności, a także twórczego wyrażania siebie.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajecia dla dzieci: „Pamięć i sztuka tworzenia”

Zapraszamy Was, drogie dzieci, rodzice, dziadkowie na Sobotnie pogotowie twórcze pod hasłem „Pamięć i sztuka tworzenia”. To wyjątkowe spotkanie, które pomoże nam wspólnie zastanowić się nad tematem przemijania i sposobami zachowywania wspomnień. To także świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu z dziećmi i odkrywania wartości pamięci oraz twórczości jako sposobu na zrozumienie i docenienie naszej przeszłości.

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: „Patriotyzm, czyli co?”

Zapraszamy Państwa do kolejnej wspólnej podróży w ramach niedzielnego oprowadzania tematycznego. Tematem w listopadzie będzie: „Patriotyzm, czyli co?”. Spotkanie będzie okazją, aby poznać historię, malarstwo i zwyczaje związane z tożsamością narodową i patriotyzmem. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, czym naprawdę jest patriotyzm, jak ewoluował na przestrzeni wieków i w jaki sposób może się przejawiać w dzisiejszym świecie.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Nie tak wilk straszny, jak go malują"

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na nasze listopadowe "Sobotnie pogotowie twórcze" zatytułowane "Nie taki wilk straszny, jak go malują", prowadzone przez pracownika Działu Przyrody Muzeum Ślaska Opolskiego. To wyjątkowe wydarzenie, które odkryje przed Wami fascynujący świat wilków, obalając jednocześnie wszelkie stereotypy. Przygotujcie się na przygodę, która rozbudzi Waszą ciekawość i kreatywność!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.