"Sowi wieczór" - zajęcia teoretyczno-warsztatowe w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny

9 marca 2024 Zajęcia edukacyjne Góra św. Anny
Już 09 marca o godz. 16.00 zapraszamy na „Sowi wieczór”. Zgodnie z tytułem, cały wieczór poświęcimy poznaniu biologii i ekologii sów, ich diecie oraz wierzeniom i legendom w których grają kluczową rolę. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Czynu Powstańczego przy ul. Leśnickiej 28 w Górze św. Anny oraz okolicy.

plakat promujący wydarzenie w tle zdjęcie sowy, logoTermin: 9.03.2024, godz. 16:00
Miejsce: Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny, ul. Leśnicka 28, Góra Św. Anny

Podczas zajęć poznacie tajemnice sowiego życia, w tym nocnego bezszelestnego lotu. Będziecie mogli dotknąć pazurów i dziobów oraz obejrzeć pióra różnych gatunków sów pod binokularem. Wśród naszej kolekcji sowich eksponatów przyjrzycie się z bliska największej sowie Europy czyli puchaczowi oraz najmniejszej – sóweczce.

Podczas warsztatów obejrzycie wypluwki różnych gatunków sów i rozłożycie na czynniki pierwsze wypluwkę uszatki. Po części teoretycznej wybierzemy się na grę terenową pełną legend i wierzeń z sowami w rolach głównych. Następnie poszukamy okolicznych puszczyków i przeprowadzimy nasłuchiwanie. Może nawet uda nam się zobaczyć tego, który mieszka w pobliżu muzeum i został przez nas zaobrączkowany? Jak tego dokonać? Mamy na to pewien pomysł, którego realizację zobaczycie podczas zajęć. Zabierzcie ze sobą latarki, prowiant na integracyjne ognisko oraz ubierzcie się adekwatnie do pogody. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia zostaną przeniesione na inny dzień lub odwołane.

Koszt zajęć dla jednej osoby to 20 zł*
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty uprawnia do zwiedzania wystaw czasowych i stałych eksponowanych w obiekcie, w którym będą odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych (przed zajęciami).

Ze względu na specyfikę zajęć minimalny wiek uczestnika to 10 lat. Osoby niepełnoletnie biorą udział w zajęciach pod opieką osoby dorosłej.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem tel.: 77 461 54 66 lub e-mail: przyroda@muzeum.opole.pl

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

"Jan Cybis. Artysta i człowiek" - lekcja muzealna, oferta dla grup szkolnych

Czy wiecie jacy artyści tworzyli, pochodzą z naszego województwa? Czy Muzeum przechowuje ich dzieła? Jak im się żyło? Czy żyli tylko dla sztuki? Czy mieli jakieś inne pasje? Zapraszamy na lekcję poświęconą Janowi Cybisowi (1897-1972), jednemu z najważniejszych polskich artystów XX wieku, który urodził się we wsi Wróblin koło Głogówka na Opolszczyźnie. Wypełni ją opowieść o życiu i twórczości tego wielkiego malarza, którą połączymy z prezentacją multimedialną oraz zwiedzaniem stałej wystawy jego prac. Poznamy rodzinę artysty, ciekawostki z jego życia, a także zapoznamy się z różnorodną tematyką jego obrazów (portret, pejzaż, akt, martwa natura).

Zobacz