Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj
Resetuj filtr

Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia teoretyczno-warsztatowe - styczeń. Najbliższe zajęcia 28.01.2023, godz. 12:00

Zapraszamy na twórcze, edukacyjne, sobotnie spotkania w Muzeum. Styczniowe popołudnia wypełnimy śmiechem i dobrą zabawą. Nasi edukatorzy zadbają o to, aby zima nabrała wielu barw, jak na okres karnawału przystało. Dowiemy się jak dawniej wyglądały bale, a także kto oprócz dzieci uwielbia tę „śnieżną”, zimową porę roku. W części warsztatowej, jak zwykle poznamy wiele nowych technik plastycznych oraz wykonamy nietuzinkowe nakrycia głowy, które z pewnością przydadzą się w okresie karnawału albo upominki dla siebie lub bliskich (pamiętacie, że przed nami w styczniu co najmniej dwa ważne święta ;) ). Będą to zajęcia realizowane w trzech blokach tematycznych:

Zobacz

Wykład z cyklu „Historia galopem. Rzecz o kawalerii”: „19 Pułk Ułanów – historia i tradycja”. 12.01.2023, godz. 18:00

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na nowy cykl czwartkowych spotkań pt. „Historia galopem. Rzecz o kawalerii”. Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

Zobacz

"Rośliny w sztuce współczesnej"– warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu "Muzeum na zielono". 15.01.2023. godz. 15:00 - BRAK WOLNYCH MIEJSC

Jak współcześni artyści odnoszą się do świata przyrody, do jej składników, formy oraz procesów nią rządzących? Praca Joanny Przybyły „Dążąc do światła” będzie punktem wyjścia do spotkania poświęconego wykorzystywaniu elementów świata flory w różnorodnych formach artystycznego wyrazu: we współczesnej rzeźbie, instalacjach artystycznych, asamblażu, ambalażu czy tzw. sztuce ziemi (land art).

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.