Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Wykład z cyklu „Historia galopem. Rzecz o kawalerii”: „19 Pułk Ułanów – historia i tradycja”. 12.01.2023, godz. 18:00

3 stycznia 2023 Wydarzenie
Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na nowy cykl czwartkowych spotkań pt. „Historia galopem. Rzecz o kawalerii”. Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

plakat informacyjny, grafika Ułani na koniachTematem najbliższego spotkania będzie historia i tradycja 19 Pułku Ułanów. Od momentu powstania w 1917 roku, udział w obronie Polaków na Wschodzie , udział w Bitwie Warszawskiej oraz okres międzywojenny i II Wojna Światowa. Powiemy też o kultywowaniu tradycji 19 Pułku Ułanów po wojnie i obecnie.


Dla uczestników wykładu przewidziane są atrakcyjne nagrody.Odznaka oficerska 19 PuŁku Ułanow Wolyńskich
Co zrobić aby je zdobyć? Wystarczy wziąć udział w konkursie, który przeprowadzimy w trakcie spotkania.
* Konkurs wiedzy na tematy z historii związanych z okresem, o którym będziemy mówić, a więc I i II Wojna Światowa i okres 20-lecia pomiędzy nimi.
Sponsorem nagród jest Biuro Tłumaczeń i Edukacja OPTIMA w Opolu.

Termin:
12.01.2023 (czwartek), godz. 18:00
Tytuł wykładu: „19 Pułk Ułanów – historia i tradycja”
Miejsce: sala odczytowa, główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła na Górce)
Wstęp wolny


Zapraszamy!


Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:


Obserwuj nas na Facebooku:

Jesteśmy też na Instagramie: 

Zobacz inne aktualności

Kamienica czynszowa z przewodnikiem. Oferta dla grup zorganizowanych.

Kamienicę pod numerem 9, przy ulicy św. Wojciecha w Opolu (jedna z najstarszych i zarazem najładniejszych uliczek, która nadal przypomina klimat przedwojennego Opola) wybudowano około 1890 roku. Należała do rodziny Nowaków. Znajdowało się w niej sześć dwuizbowych mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Toalety i ujęcia wody umieszczono na przepięknej klatce schodowej. Zapraszamy do podróży w czasie z przewodnikiem muzealnym.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.