Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

"Rośliny w sztuce współczesnej"– warsztaty plastyczno-florystyczne z cyklu "Muzeum na zielono". 15.01.2023. godz. 15:00 - BRAK WOLNYCH MIEJSC

2 stycznia 2023 Edukacja
Jak współcześni artyści odnoszą się do świata przyrody, do jej składników, formy oraz procesów nią rządzących? Praca Joanny Przybyły „Dążąc do światła” będzie punktem wyjścia do spotkania poświęconego wykorzystywaniu elementów świata flory w różnorodnych formach artystycznego wyrazu: we współczesnej rzeźbie, instalacjach artystycznych, asamblażu, ambalażu czy tzw. sztuce ziemi (land art).

logo warsztatów Muzeum na zielonoW trakcie działań warsztatowych, podczas przygotowywania kameralnej dekoracji - rzeźby roślinnej, posłużymy się m.in. japońską techniką kokedamy (metoda uprawiania roślin bez doniczek), wykorzystamy także kawałki drewna, gałęzie oraz inne materiały naturalne.


O cyklu: “Muzeum na zielono” to zajęcia teoretyczno-warsztatowe dla miłośników sztuki i roślin. Rozmawiamy o motywach w sztuce zaczerpniętych z natury i tworzymy, bazując na naturalnych materiałach - roślinnych, ekologicznych, pochodzących z recyklingu. W duchu idei upcyklingu staramy się nadawać przedmiotom drugie życie. To jednocześnie spotkania, podczas których inspiracji poszukujemy w zbiorach Muzeum Śląska Opolskiego, w świecie sztuki. Stosujemy także rozmaite techniki plastyczne, artystyczne, rękodzielnicze. Używamy narzędzi wymagających precyzji, np. sekatorów, noży, dlatego szczególnie zapraszamy młodzież (12 + ) i osoby dorosłe.


Termin: niedziela, 15.01.2023, godz. 15.00
Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7   
Czas trwania zajęć: od 60 do 90 min., liczba miejsc ograniczona (10 osób)
Bilety warsztatowe: 20 zł od osoby, rezerwacje: Dział Edukacji Muzealnej: tel. 77 44 31 761, (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00.), kasa muzealna (tel.77 44 31 754)

Zapraszamy!Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:


Obserwuj nas na Facebooku:

Jesteśmy też na Instagramie: 

Zobacz inne aktualności

Wykład z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii: Szable w służbie II RP. 15.06.2023, godz. 18:00

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Historia galopem. Rzecz o kawalerii. Razem z Stowarzyszeniem Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. Gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zabierzemy Państwa w historyczną podróż w czasy ułańskie, pełne romantyzmu, pięknych doznań, koleżeństwa, życzliwości, sportu i prawdziwie ułańskiej fantazji.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: "Tata kontra Tata. Średniowieczny kontra Współczesny"

Zapraszamy dzieci w wieku 5 - 12 lat na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze". Tym razem skupimy się na porównaniu współczesnego taty z rycerzem średniowiecznym. Czy rzeczywiście można porównać te dwie role? Kim był rycerz, jakie cechy go wyróżniały i czy może nasz tata jest podobny do tego historycznego bohatera? Przyjdź i udowodnij, że Twój tata zasługuje na miano współczesnego rycerza!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.