Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oferta dla grup przedszkolnych i szkolnych, styczeń – zajęcia teoretyczno-warsztatowe „Karnawał z Babcią i Dziadkiem”

19 stycznia 2023 Zajęcia dla grup Opole
Zapraszamy uczniów z regionu opolskiego do udział w zajęciach teoretyczno-warsztatowych wypełnionych opowieściami o rodzinnych biesiadach, balach z dawnych lat, a przede wszystkim o sile rodziny. W części warsztatowej wykonamy upominek dla Babci i Dziadka.

Grafika z tytułem oferty edukacyjnej Karnawała z Babcia i Dziadkiem, archiwalne karnawałowe zdjęcia, bal w przedszkolu, babcia z wnuczką, kobiety przebrane za Cyganki, wróżki, słomiany niedźwiedź

Dziadkowie. To jedne z najważniejszych osób w naszym życiu. Relacje między nami na przestrzeni lat bardzo się zmieniają. W większości rodzin to oni są stróżami dbającymi o zachowanie rodzinnych tradycji, strażnikami wspomnień oraz ogniwem, łączącym wszystkich członków rodziny razem. Dziadkowie są tą częścią rodziny, która scala, spaja i zbliża do siebie kolejne pokolenia.


Zajęcie realizowane w następujących blokach tematycznych:
- „Przyjęcie u Babci i Dziadka” – w części warsztatowej uczestnicy ozdobią techniką mieszaną dekorację ze sklejki w formie kwiatka.  
- „Na zawsze w moim sercu” – w części warsztatowej uczestnicy ozdobią drewnianą ramkę na zdjęcie w kształcie serca przy wykorzystaniu techniki mieszanej.


Zajęcia realizowane od wtorku do piątku w godz. 9:30 – 14:30

Koszt: 20 zł/os.* , opiekunowie wstęp bezpłatny
*Bilet warsztatowy upoważnia do zwiedzania muzealnych ekspozycji stałych w Gmachu głównym lub Kamienicy czynszowej.

Rezerwacja terminu: Dział Edukacji Muzealnej: tel. 77 44 31 761, (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00.); edukacja@muzeum.opole.pl


Organizacja zajęć edukacyjnych:


• Lekcje muzealne/teoretyczne, zajęcia teoretyczno-warsztatowe przeprowadzane są wyłącznie na podstawie wcześniejszego zamówienia telefonicznego, Dział Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761. Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

• Zajęcia edukacyjne (część teoretyczna) odbywają się przy eksponatach na wystawie stałej lub sali audiowizualnej  w gmachu głównym Muzeum. Na część warsztatową zajęć przechodzimy do pracowni plastycznej (główny gmach)

Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w zamówionej wcześniej lekcji muzealnej, zajęciach teoretyczno-warsztatowych prosimy o niezwłoczne telefoniczne powiadomienie.

• Pracownik Muzeum oczekuje o wyznaczonej godzinie na grupy, które zamówiły lekcje muzealne, zajęcia teoretyczno-warsztatowe w holu Muzeum przy kasie (ul. Mały Rynek 7, wejście od strony kościoła "na Górce"). Prosimy o pozostawienie kurtek, plecaków w szatni (bezpłatna).

• Prosimy o przestrzeganie punktualności. Zajęcia z grupą spóźnioną ponad 15 min mogą być skrócone lub odwołane.

• Nauczyciele i opiekunowie są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie wizyty w Muzeum, a co za tym idzie, są zobowiązani do obecności na lekcji muzealnej, zajęciach teoretyczno-warsztatowych.

• W czasie wizyty w Muzeum można fotografować eksponaty, nie wolno jednak używać lampy błyskowej i statywu.

• Podczas zajęć zorganizowanych, odbywających się na terenie Muzeum Śląska Opolskiego, obowiązuje Regulamin zwiedzania MŚO.


Bądź na bieżąco z nasza oferta, dopisz się do newslettera:


Obserwuj nas na Facebooku:

Jesteśmy też na Instagramie: 

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.