Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych . Luty 2024: "...I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE (?!)"

1 lutego 2024 Zajęcia dla grup Opole
Drodzy Nauczyciele, Opiekunowie zapraszamy do skorzystania z czasowej oferty edukacyjnej Muzeum Śląska Opolskiego. W lutym, naszą stałą ofertę wzbogacamy o zajęcia realizowane pod hasłem "...i żyli długo i szczęśliwie" - motyw szeroko pojętej miłości. Zajęcia skierowane są do Przedszkoli i Szkół Podstawowych.

Termin: Zajęcia edukacyjne realizowane od 13.02.2024, od wtorku do piątku w godz. 9:30 - 14:30 po wcześniejszym umówieniu terminu w Dziale Edukacji Muzealnej tel. 77 44 31 761.
Pytania można również kierować na adres e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

Zajęcia realizowane w dwóch wariantach tematycznych, do wyboru:


Wariant I: „Krótka historia o miłości” - zajęcia teoretyczno-warsztatowe

Koszt: 20 zł/os. . Opiekun/ nauczyciel bezpłatnie
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.
Czas: 90 min

W ramach zajęć teoretyczno-warsztatowych uczniowie zdobędą wiedzę teoretyczną na temat różnych aspektów miłości, zgłębimy motyw miłości w sztuce, przyglądając się jego wyrażeniom na wystawie malarstwa. W drugiej części spotkania, dzięki warsztatom twórczym, damy upust swojej kreatywności i wykonamy niepowtarzalną dekorację, która może być pięknym dowodem wdzięczności, miłości dla wyjątkowej osoby.

Materiały plastyczne zapewnia Muzeum. Wykonana prace uczestnicy zabierają ze sobą*.

W przypadku grup przedszkolnych prosimy opiekunów o zabranie ze sobą opakowania, torby na wykonane przez dzieci prace, co ułatwi przetransportowanie.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zamek Piastowski i miasto widziane od zachodu według rysunku sporządzonego przez Valentina Saebischa
Wariant II: Oprowadzanie tematyczne pt. „I ślubuję Ci…” po stałej wystawie historycznej
Koszt: 50 zł od grupy + bilet wstępu 5 zł/od os.
Czas: 45 min.

Zapraszamy do podróży w czasie podczas oprowadzania tematycznego pt. "I ślubuję Ci...".  po naszej stałej wystawie historycznej. Przeniesiemy się w czasy średniowiecza, by zgłębić tajniki miłości i poznać, jak mogło wyglądać życie miłosne np. na Zamku Piastowskim.
Podczas oprowadzania omówimy temat miłości rycerskiej. Dowiedzcie się, jakie zasady i wartości kierowały rycerzami w dziedzinie uczuć, jak kształtowały się relacje między dworzanami, a także jakie były oczekiwania wobec miłości w tamtych czasach. Poczujcie atmosferę Zamku Piastowskiego i odkryjcie, jak miłość była postrzegana w kontekście rycerskich romansów.
To wyjątkowe oprowadzanie pozwoli uczestnikom przenieść się do innej epoki i zrozumieć, jak kształtowała się miłość wśród średniowiecznych rycerzy. Czekają na Was fascynujące opowieści i niezwykłe anegdoty.
Zapewniamy atrakcyjne formy przekazu, dostosowane do wieku uczestników, oraz przyjazną atmosferę sprzyjającą rozwijaniu zainteresowań. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się i wspólnego odkrywania tajemnic szeroko pojętej miłości!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poznaj inne propozycje edukacyjne dla grup przedszkolnych i szkolnych:
- Zajęcia przyrodnicze towarzyszące czasowej wystawie przyrodniczej 'Obcy wśród nas"
- "Baśnie z tysiąca i jednego obrazu"
- Warsztaty archeologiczne
- Spotkania z przyrodą

Zobacz inne aktualności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.