Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

II Piastowski Turniej Terenowy

22 maja 2024 Wydarzenie
W myśl przysłowia „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w II Piastowskim Turnieju Terenowym o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego. Udział w turnieju to doskonała okazja, aby lepiej poznać Opole, miasto o przeszło 800-letniej historii.


Na czym polega II Piastowski Turniej Terenowy?

Uczestnicy mają do pokonania trasę o długości około 5 km, która prowadzić będzie w przeważającej mierze przez Stare Miasto.

Na trasie znajdować się będą punkty kontrolne, w których umieszczone będą karty z kodami QR. Po zeskanowaniu kodu uczniowie poznają zadanie, które będą musieli rozwiązać. Zadania dotyczyć będą historii Opola, jego zabytków i kultury. W zamierzeniu Organizatora uczestnicy Turnieju mają poszerzyć swoją wiedzę o mieście w trakcie wydarzenia, dlatego zadania skonstruowane będą w sposób umożliwiający ich rozwiązanie bez wcześniejszego przygotowania teoretycznego.

Kto może wziąć udział w turnieju?

Turniej skierowany jest do uczniów klas V i/lub VI szkół podstawowych z terenu województwa opolskiego.

Uczestnicy biorą udział w Turnieju drużynowo. Każda szkoła może zgłosić dowolną ilość drużyn 3-osobowych.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. W turnieju wziąć udział może 15 zespołów (45 uczestników). O przyjęciu do Turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczniowie biorący udział w turnieju muszą znajdować się pod opieką swojego nauczyciela/opiekuna.

Termin:

22 maja 2024 r.

Zgłoszenia należy przesłać do 15 maja 2024 r. na adres oddzial@muzeum.opole.pl

Miejsce:

Start: Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu (ul. Mały Rynek 7), godz. 10:00

Meta: Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu (ul. Mały Rynek 7), około godz. 14:30

Koordynator wydarzenia:

Katarzyna Szawan, tel. 77 461 54 66, e-mail: oddzial@muzeum.opole.pl lub k.szawan@muzeum.opole.pl

Patronat honorowy:
Załączniki

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.