Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

16. Noc muzeów

18 maja 2024 Wydarzenie
Już 18 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów, zapraszamy serdecznie od godziny 18:00 do zwiedzania naszych obiektów. Szczegółowy program...


Jak co roku w Noc Muzeów gwiazdy świecą najmocniej, w tym roku będą to europejskie gwiazdy. Z okazji 20 lat Polski w Unii Europejskiej tegoroczne hasło wydarzenia to: "Pod gwiazdami Europy", zatem zapraszamy serdecznie aby tę noc spędzić spacerując i odwiedzając opolskie instytucje kultury, zwłaszcza że podczas tej edycji do wspólnego świętowania przyłączyła się rekordowa liczba instytucji. 

W naszym muzeum tej nocy możecie zwiedzać: 

18:00-23:59 - Gmach główny, ul. Mały Rynek 7 
18:00-23:59 - Kamienica czynszowa, ul. św. Wojciecha 9
18:00-23:59 - Studnia czerpalna,  ul. Muzealna 

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach, wejściówki w cenie 1 zł do kupienia w dniu wydarzenia w kasie muzeum. 

logo wydarzenia warsztaty dla dzieci w ramach Nocy Muzeów18:15 i 19:15 „Gwiazdy w Twoich dłoniach” Ozdabianie techniką mieszaną przestrzennej pracy, drewniana gwiazda. (Sala plastyczna)
18:15 i 19:15 „Snuj marzenia” Łapacze snów (Sala AV)


Polecamy uwadze także oprowadzania kuratorskie po aktualnych wystawach czasowych.


logo wydarzenia19:00 - Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej Obcy wśród nas. Tytuł: "American Dream". Prowadzenie Agnieszka Mulawa.
logo wydarzenia20:30 - Gwiazda Zaranna – przedstawienia Matki Boskiej w twórczości Eugeniusza Marca. Prowadzenie Małgorzata Goc.
logo wydarzeniaA gdy gwiazdy pojawią się na niebie, będzie można przed naszym Gmachem głównym zobaczyć występ Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora, początek o godz. 21:45

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.