Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Aktualności


Filtruj
Resetuj filtr

Muzeum na zielono - Rośliny iglaste w przyrodzie i kulturze

Zapraszamy na ostatnie w tym roku „Muzeum na zielono”, czyli spotkanie edukacyjno-warsztatowe poświęcone zagadnieniom dotyczącym kultury, natury oraz ekologii. Tym razem będziemy zachęcać do odkrywania tajemnic przyrody. Pochylimy się nad roślinami, które doceniamy szczególnie zimą, zwłaszcza podczas nachodzących świątecznych dni. O roślinach iglastych i ich znaczeniu – zarówno w przyrodzie, jak i w kulturze – opowie dr Ewa Stefańska-Krzaczek.

Zobacz

Warsztaty twórcze dla Seniorów: Tradycje Bożonarodzeniowe w Europie. Spotkanie przy świątecznym stole. „Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum”

Zapraszamy opolskich Seniorów na kolejne spotkanie z cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum", tym razem poświęcone tradycjom świat Bożego Narodzenia w Europie. Stół to nie tylko miejsce, przy którym gromadzimy się do wspólnego posiłku, ale również przestrzeń, w której rodzą się niezapomniane opowieści. W grudniu przeniesiemy się do wyjątkowego świata europejskich tradycji bożonarodzeniowych, poznając nie tylko zwyczaje na Śląsku Opolskim, lecz także w innych państwach starego kontynentu.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego: Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.