Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

16 grudnia 2023 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

logo wydarzenia, Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia dla dzieci, Boze Narodzenie w EuropieTermin: 16.12.2023
Godzina: 12:00
Tytuł: Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole.
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Dla kogo: Dzieci w wieku 5*-12 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką
1 rodzica/pełnoletniego opiekuna

Koszt: 20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE lub w Kasie Muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Prowadząca: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dzieł Edukacji Muzealnej

Co na Was czeka:
Część teoretyczna: Świąteczne podróże po Europie.
Przeniesiemy się w magiczny świat świąt Bożego Narodzenia, poznając zwyczaje i tradycje z różnych krajów. Odkryjemy, jak święta wyglądają w Hiszpanii, Niemczech czy Włoszech, a także na Śląsku Opolskim.

Część warsztatowa: Warsztaty dekoracyjne.
W części warsztatowej spotkania Muzeum dostarczy wszystkie potrzebne materiały, aby każdy mógł wykonać piękną dekorację świąteczną, używając technik mieszanych. Bez wątpienia będziecie mogli dać upust swojej kreatywności, tworząc unikalne dzieło, które zabierzesz ze sobą do domu.

Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.