Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

16 grudnia 2023 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

logo wydarzenia, Sobotnie pogotowie twórcze, zajęcia dla dzieci, Boze Narodzenie w EuropieTermin: 16.12.2023
Godzina: 12:00
Tytuł: Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole.
Miejsce: Gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego ul. Mały Rynek 7
Dla kogo: Dzieci w wieku 5*-12 lat
*Dzieci w wieku przedszkolnym pozostają na zajęciach pod opieką
1 rodzica/pełnoletniego opiekuna

Koszt: 20 zł*/os. KUP BILET ON-LINE lub w Kasie Muzeum
* Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Prowadząca: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dzieł Edukacji Muzealnej

Co na Was czeka:
Część teoretyczna: Świąteczne podróże po Europie.
Przeniesiemy się w magiczny świat świąt Bożego Narodzenia, poznając zwyczaje i tradycje z różnych krajów. Odkryjemy, jak święta wyglądają w Hiszpanii, Niemczech czy Włoszech, a także na Śląsku Opolskim.

Część warsztatowa: Warsztaty dekoracyjne.
W części warsztatowej spotkania Muzeum dostarczy wszystkie potrzebne materiały, aby każdy mógł wykonać piękną dekorację świąteczną, używając technik mieszanych. Bez wątpienia będziecie mogli dać upust swojej kreatywności, tworząc unikalne dzieło, które zabierzesz ze sobą do domu.

Zobacz inne aktualności

„Gęsiego do muzeum”- czasowa oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej ofercie edukacyjnej pt. „Gęsiego do muzeum” towarzyszącej wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca"! Dla przedszkoli i szkół mamy przygotowanych kilka bloków tematycznych, które zabiorą dzieci w podróż po śląskiej wsi widzianej oczami artysty. Zarezerwujcie już teraz swoje terminy od kwietnia do czerwca 2024 roku i pozwólcie naszej ofercie rozpalić kreatywność i ciekawość Waszych uczniów!

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.