Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Warsztaty twórcze dla Seniorów: Tradycje Bożonarodzeniowe w Europie. Spotkanie przy świątecznym stole. „Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum”

7 grudnia 2023 Wydarzenie
Zapraszamy opolskich Seniorów na kolejne spotkanie z cyklu "Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum", tym razem poświęcone tradycjom świat Bożego Narodzenia w Europie. Stół to nie tylko miejsce, przy którym gromadzimy się do wspólnego posiłku, ale również przestrzeń, w której rodzą się niezapomniane opowieści. W grudniu przeniesiemy się do wyjątkowego świata europejskich tradycji bożonarodzeniowych, poznając nie tylko zwyczaje na Śląsku Opolskim, lecz także w innych państwach starego kontynentu.

logo wydarzenia, warsztaty twórcze dla seniorówTytuł spotkania: „Tradycje Bożonarodzeniowe w Europie. Spotkanie przy świątecznym stole”
Termin: 7.12.2023, godz. 10:00
Koszt: Bezpłatny dla opolskich Seniorów (ograniczona liczba uczestników)
Prosimy o telefoniczne potwierdzenie udziału: Kasa Muzeum 77 443 17 54 (wtorek - sobota), poniedziałek: tel. 77 443 17 57  (koordynatorka projektu Agnieszka Błażuk-Dworakowska)

Miejsce: Główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo: wejście do Głównego gmachu Muzeum od ul. Muzealnej [Kliknij i zobacz wejście]
Prowadząca: Agnieszka Błażuk-Dworakowska

Co na Was czeka:
Część teoretyczna: Podróże po świątecznych tradycjach
Rozpoczniemy od rozmów na temat śląskich i europejskich tradycji bożonarodzeniowych. Przyjrzymy się, jak różne kraje celebrują te wyjątkowe święta, dzieląc się spostrzeżeniami i anegdotami.

Część warsztatowa: Twórcza magia świąt
W drugiej części spotkania uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach twórczych. Muzeum dostarczy niezbędne materiały, a każdy będzie mógł wykonać własną dekorację świąteczną, wykorzystując technikę docoupage.

Czekamy na Państwa w Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie historia spotyka się z nowymi przyjaciółmi (tradycyjnie przy kawie, herbacie i słodkościach). Razem odkryjemy historie i stworzymy wspomnienia, czerpiąc inspirację z tradycji bożonarodzeniowych w Europie.

Do zobaczenia w Muzeum!

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.