Warsztaty malarstwa akwarelowego: Piękna jest sztuka malowania! Detal

14 grudnia 2023 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

akwarela, Termin: 14.12.2023 (czwartek), godz. 16.00-19.00
Temat: Detal
Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
Prowadząca: Joanna Preuhs, artystka i nauczycielka malarstwa
Koszt: 40 zł; KUP BILET ON-LINE lub w kasie muzeum
Koordynator: Patrycja Farys-Kawalec, Dział Sztuki MŚO, tel. 77 44 31 762, e-mail: sztuka@muzuem.opole.pl

Jak twierdził sam artysta, „(…) piękna jest sztuka malowania! Żadne zmyślenie, żadne wydziwienie nie zastąpi tej niesłychanej, niezgłębionej, zawsze żywej sprawy, jaką jest proste namalowanie zwykłej rzeczy”, jeśli więc chcecie rozpocząć przygodę z malarstwem, a także przyjemnie spędzić czas ze sztuką i w otoczeniu sztuki, te zajęcia są dla Was.

„Pomimo że nigdy, prócz w samym początku mojej malarskiej kariery, nie pracowałem akwarelą, uchwyciłem dość szczęśliwie ten rodzaj techniki i bardzo polubiłem. Jest to praca szybka, zmuszająca do uchwytu za pierwszym razem”. Poza namalowanymi przez Cybisa farbami wodnymi licznymi pejzażami, w zbiorach Muzeum Śląska Opolskiego znajdują się także akwarele przedstawiające m.in. postacie ludzkie, zwierzęta oraz projekty dekoracji sali Sejmu. W ślad za artystą, podejmiemy próbę malarskiego odwzorowania detali, które wyjęte z szerszego kontekstu mogą stać się głównym elementem malarskiej kompozycji.

Materiały i narzędzia plastyczne zapewnia organizator.

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz