Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Warsztaty malarstwa akwarelowego: „Piękna jest sztuka malowania!” Najbliższe zajęcia 30.11.2023

30 listopada 2023 Zajęcia dla osób indywidualnych
Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w comiesięcznych warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi.

Od września zapraszamy na spotkania teoretyczno-praktyczne przybliżające technikę malowania farbami akwarelowymi.

Cykl polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Jak twierdził sam artysta, „(…) piękna jest sztuka malowania! Żadne zmyślenie, żadne wydziwienie nie zastąpi tej niesłychanej, niezgłębionej, zawsze żywej sprawy, jaką jest proste namalowanie zwykłej rzeczy”, jeśli więc chcecie rozpocząć przygodę z malarstwem, a także przyjemnie spędzić czas ze sztuką i w otoczeniu sztuki, te zajęcia są dla Was.
Martwa natura, czwartek, 30.11.2023, godz. 16.00-19.00

Zajęcia poprowadzi artystka i nauczycielka malarstwa Joanna Preuhs. Wstęp: 40 zł

KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE LUB W KASIE MUZEUM

Ciekawą i rzadko pokazywaną publiczności częścią opolskiej kolekcji są osobiste rzeczy Jana Cybisa, które wiele mówią nam o nim jako o człowieku i artyście. Wśród tych pamiątek, których większość trafiła do Opola jako dar rodziny artysty, znajdują się m.in. przybory malarskie i przedmioty do ustawiania martwych natur. Spotkanie rozpoczniemy krótką prelekcją o martwych naturach Jana Cybisa. Z przedmiotów należących do artysty ułożymy kompozycje, które wykorzystamy podczas kolejnych etapów pracy plastycznej. - Martwa natura, czwartek, 30.11.2023, godz. 16.00-19.00

Koordynator: Patrycja Farys-Kawalec, Dział Sztuki MŚO, tel. 77 44 31 762, e-mail: sztuka@muzuem.opole.pl
Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Daj kurze grzędę… ”

Już 23.03.2024 z radością zapraszamy dzieci w wieku 5+ na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”! W tym przyjaznym i inspirującym środowisku nie tylko odkrywamy tajemnice sztuki, ale również zgłębiamy historię naszego regionu poprzez eksplorację zbiorów muzealnych. Razem spędzamy czas kreatywnie, rozwijając naszą wyobraźnię i umiejętności, inspirując się bogatym dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Wiosenne dekorowanie parapetów ”

Zapraszamy na „Sobotnie pogotowie twórcze” i „Wiosenne dekorowanie parapetów”! Początek marca to doskonały moment na odświeżenie wnętrz i stworzenie atmosfery gotowej na nadejście wiosny, dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom. Już teraz możemy zacząć przygotowania, aby nasze wnętrza emanowały świeżością i kolorami wiosennymi.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.