Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Warsztaty malarstwa akwarelowego: „Piękna jest sztuka malowania!” Najbliższe zajęcia 21.09.2023

18 września 2023 Edukacja
UWAGA RUSZAJĄ ZAPISY, SPRZEDAŻ BILETÓW! Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w comiesięcznych warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi.

Od września zapraszamy na spotkania teoretyczno-praktyczne przybliżające technikę malowania farbami akwarelowymi.


Cykl polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie.

Jak twierdził sam artysta, „(…)piękna jest sztuka malowania! Żadne zmyślenie, żadne wydziwienie nie zastąpi tej niesłychanej, niezgłębionej, zawsze żywej sprawy, jaką jest proste namalowanie zwykłej rzeczy”,  jeśli więc chcecie rozpocząć przygodę z malarstwem, a także przyjemnie spędzić czas ze sztuką i w otoczeniu sztuki, te zajęcia są dla Was.

Punktem wyjścia i pretekstem do działań twórczych w trakcie zajęć będą prace Jana Cybisa znajdujące się w zbiorach Muzeum Śląska Opolskiego, które posiada największą w Polsce kolekcję prac tego twórcy. Zajęcia poprowadzi artystka i nauczycielka malarstwa Joanna Preuhs.

Wszelkie materiały i narzędzia zapewnia organizator.


Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, Opole, ul. Ozimska 10

Koszt udziału w jednym bloku: 40 zł

Czas trwania: od września do grudnia 2023 roku, cykl obejmuje 4 trzygodzinne bloki tematyczne

- Pejzaż pozamiejski, czwartek, 21.09.2023, godz. 16.00-19.00 KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE LUB W KASIE MUZEUM

- Pejzaż miejski (architektura), czwartek, 26.10.2023, godz.16.00-19.00 KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE LUB W KASIE MUZEUM

- Martwa natura, czwartek, 30.11.2023, godz. 16.00-19.00 KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE LUB W KASIE MUZEUM

- Detal, czwartek, 14.12.2023, godz. 16.00-19.00 KLIKNIJ I KUP BILET ON-LINE LUB W KASIE MUZEUM

Wstęp: Każdy blok stanowi niezależną całość. Istnieje możliwość zapisania się na poszczególne spotkania na cały cykl. Obowiązują zapisy na poszczególne bloki tematyczne, liczba miejsc ograniczona

Koordynator: Patrycja Farys-Kawalec, Dział Sztuki MŚO, tel. 77 44 31 762, e-mail: sztuka@muzuem.opole.pl

Zobacz inne aktualności

Warsztaty malarstwa akwarelowego: "Piękna jest sztuka malowania!". Pejzaż miejski (architektura); 26.10.2023

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, dzięki którym będzie można poznać technikę malowania farbami wodnymi. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności artystyczne, czerpać inspirację z dzieł Jana Cybisa i spędzić czas w towarzystwie innych pasjonatów sztuki. Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych do udziału w naszym cyklu warsztatowym. Nie czekajcie kupcie bilet już teraz!

Zobacz

Sobotnie pogotowie twórcze -październik

Drodzy Przyjaciele twórczości! Mamy przyjemność zaprosić Was na październikowe zajęcia w ramach "Sobotniego pogotowia twórczego", które w tym miesiącu okażą się prawdziwie jesienne! Czekają na Was inspirujące rozmowy o malarstwie, opowieści o darach jesieni wykorzystywanych przez gospodynie domowe oraz zajęcia fotograficzne. To będzie czas pełen inspiracji, kreatywności i odkrywania. Zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem, jak i tych, którzy są już doświadczonymi "małymi artystami" lub pasjonatami sztuki, historii i regionu.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.