Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Realizacja projektu "Kierunek Muzeum – projekt edukacyjny"

30 listopada 2023 Ogłoszenie
Cieszymy się ogromnie ogłaszając oficjalne rozpoczęcie projektu "Kierunek Muzeum – projekt edukacyjny", który zostanie zrealizowany przez Muzeum Śląska Opolskiego dzięki Dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz Dofinansowaniu Samorządu Województwa Opolskiego.

logo wydarzenia Kierunek MuzeumPatronat Honorowy nad projektem objął Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego, co jest wyrazem uznania dla wartości edukacyjnych i kulturalnych naszej inicjatywy.
Ponadto, projekt cieszy się Patronatem Medialnym Radio Opole, Radio Doxa oraz tygodnika O!POLSKA, co znacząco przyczyni się do jego promocji.

Do udziału w projekcie zaprosiliśmy aż 13 szkół z województwa opolskiego, co dowodzi naszego zaangażowania w edukację młodego pokolenia i propagowanie dziedzictwa kulturowego oraz historycznego regionu opolskiego.

Rozpoczęcie realizacji projektu "Kierunek Muzeum – projekt edukacyjny" to ważny krok w kierunku odkrywania historii i kultury naszego regionu oraz tworzenia niezapomnianych wspomnień.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i entuzjazm, którym nasz projekt został przyjęty. Razem podążajmy w kierunku muzeum i edukacji!

------------------------------------------------------

ORGANIZATOR:
Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, ul. Św. Wojciecha 13,
reprezentowane przez Dyrektor Iwonę Solisz

DOFINANSOWANIE:
1) Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
 – państwowego funduszu celowego

2) Samorządu Województwa Opolskiego

Główne elementy projektu realizowane w terminie wrzesień - listopad 2023:

1.    Transport autokarem: Dla uczestników projektu, których ograniczenia komunikacyjne lub ekonomiczne stanowią barierę w dostępie do instytucji kulturalnych, zapewniamy komfortowy transport autokarem. Dzięki temu każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w naszych działaniach edukacyjnych i wystawach.
2.   Gra edukacyjna "Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum" (historyczna gra terenowa): To interaktywna gra plenerowa, podczas której uczestnicy odwiedzą nie tylko Muzeum Śląska Opolskiego, ale także ważne regionalne obiekty kulturalno-historyczne. Podczas rozgrywki uczestnicy będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenia, łącząc zabawę z nauką.
3.    Warsztaty twórcze: W ramach projektu oferujemy warsztaty twórcze, które odbywają się w dwóch blokach tematycznych: "Każde miejsce, które odwiedzasz staje się w jakiś sposób częścią ciebie. [Anita Densai]", "Przyjęcie przy porcelanie"].

ODBIORCY:
- dzieci i młodzież w wieku szkolnym (kl. IV-VIII); uczniowie 13 Publicznych Szkół Podstawowych z województwa opolskiego z wyłączeniem powiatu opolskiego w obrębie którego znajduje się Muzeum.
- nauczyciele, opiekunowie
2) seniorzy z województwa opolskiego
- mieszkańcy województwa opolskiego w wieku 60+, z wyłączeniem powiatu opolskiego w obrębie którego znajduje się Muzeum

PARTNERZY:
Publiczna Szkoła Podstawowa w Skorogoszczy
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokoju
Szkoła Podstawowa w Leśnicy
Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach
Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe – Spórok
Publiczna Szkoła Podstawowa w Łambinowicach
Zespół Placówek Oświatowych w Leśnicy
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baborowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance
Szkoła Podstawowa w Racławiczkach
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup
Publiczna Szkoła Podstawowa, Luboszyce
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łączniku

DZIAŁANIE REALIZOWANE BĘDZIE PRZEZ:
•    Koordynator projektu: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzeum Śląska Opolskiego
•    Działu Edukacji Muzealnej Muzeum Śląska Opolskiego – Bernadeta Warchał, Izabela Jasińska, Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dobromir Kożuch.
•    Almatur Biuro Podróży i Turystyki – transport uczestników
•    Stowarzyszenie Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora – współpraca przy realizacji historycznej gry terenowej
logotypy

Załączniki

Zobacz inne aktualności

Warsztaty fotograficzne – Paweł Sokołowski: „Technika szlachetna XIX wieku: Mokry Kolodion”

Chciałbyś przenieść się do XIX wieku i poznać tajniki jednej z najstarszych technik fotograficznych? Mokry kolodion to proces, który pozwala tworzyć niezwykle piękne, klimatyczne zdjęcia, pełne detali i unikalnych efektów. Warsztaty prowadzone przez Pawła Sokołowskiego to doskonała okazja, aby poznać tę technikę od podstaw, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia w fotografii.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.