Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Realizacja projektu "Kierunek Muzeum – projekt edukacyjny"

30 listopada 2023 Ogłoszenie
Cieszymy się ogromnie ogłaszając oficjalne rozpoczęcie projektu "Kierunek Muzeum – projekt edukacyjny", który zostanie zrealizowany przez Muzeum Śląska Opolskiego ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "KULTURA DOSTĘPNA 2023" oraz Samorządu Województwa Opolskiego.

plakat informacyjny Kierunek MuzeumPatronat Honorowy nad projektem objął Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego, co jest wyrazem uznania dla wartości edukacyjnych i kulturalnych naszej inicjatywy.
Ponadto, projekt cieszy się Patronatem Medialnym Radio Opole, Radio Doxa oraz tygodnika O!POLSKA, co znacząco przyczyni się do jego promocji.

Do udziału w projekcie zaprosiliśmy aż 13 szkół z województwa opolskiego, co dowodzi naszego zaangażowania w edukację młodego pokolenia i propagowanie dziedzictwa kulturowego oraz historycznego regionu opolskiego.

Rozpoczęcie realizacji projektu "Kierunek Muzeum – projekt edukacyjny" to ważny krok w kierunku odkrywania historii i kultury naszego regionu oraz tworzenia niezapomnianych wspomnień.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i entuzjazm, którym nasz projekt został przyjęty. Razem podążajmy w kierunku muzeum i edukacji!

------------------------------------------------------

ORGANIZATOR:
Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, ul. Św. Wojciecha 13,
reprezentowane przez Dyrektor Iwonę Solisz

DOFINANSOWANIE:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "KULTURA DOSTĘPNA 2023" 
Samorządu Województwa Opolskiego

Główne elementy projektu realizowane w terminie wrzesień - listopad 2023:

1.    Transport autokarem: Dla uczestników projektu, których ograniczenia komunikacyjne lub ekonomiczne stanowią barierę w dostępie do instytucji kulturalnych, zapewniamy komfortowy transport autokarem. Dzięki temu każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w naszych działaniach edukacyjnych i wystawach.
2.   Gra edukacyjna "Wszystkie drogi prowadzą do... Muzeum" (historyczna gra terenowa): To interaktywna gra plenerowa, podczas której uczestnicy odwiedzą nie tylko Muzeum Śląska Opolskiego, ale także ważne regionalne obiekty kulturalno-historyczne. Podczas rozgrywki uczestnicy będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenia, łącząc zabawę z nauką.
3.    Warsztaty twórcze: W ramach projektu oferujemy warsztaty twórcze, które odbywają się w dwóch blokach tematycznych: "Każde miejsce, które odwiedzasz staje się w jakiś sposób częścią ciebie. [Anita Densai]", "Przyjęcie przy porcelanie"].

ODBIORCY:
- dzieci i młodzież w wieku szkolnym (kl. IV-VIII); uczniowie 13 Publicznych Szkół Podstawowych z województwa opolskiego z wyłączeniem powiatu opolskiego w obrębie którego znajduje się Muzeum.
- nauczyciele, opiekunowie
2) seniorzy z województwa opolskiego
- mieszkańcy województwa opolskiego w wieku 60+, z wyłączeniem powiatu opolskiego w obrębie którego znajduje się Muzeum

PARTNERZY:
Publiczna Szkoła Podstawowa w Skorogoszczy
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokoju
Szkoła Podstawowa w Leśnicy
Publiczna Szkoła Podstawowa w Zębowicach
Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe – Spórok
Publiczna Szkoła Podstawowa w Łambinowicach
Zespół Placówek Oświatowych w Leśnicy
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baborowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance
Szkoła Podstawowa w Racławiczkach
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup
Publiczna Szkoła Podstawowa, Luboszyce
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łączniku

DZIAŁANIE REALIZOWANE BĘDZIE PRZEZ:
•    Koordynator projektu: Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dział Edukacji Muzeum Śląska Opolskiego
•    Działu Edukacji Muzealnej Muzeum Śląska Opolskiego – Bernadeta Warchał, Izabela Jasińska, Agnieszka Błażuk-Dworakowska, Dobromir Kożuch.
•    Almatur Biuro Podróży i Turystyki – transport uczestników
•    Stowarzyszenie Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora – współpraca przy realizacji historycznej gry terenowej

LOGO

Załączniki

Zobacz inne aktualności

Sobotnie pogotowie twórcze - zajęcia dla dzieci: „Świąteczne podróże po Europie i twórcze spotkanie przy świątecznym stole”

Zapraszamy na grudniowe spotkanie z cyklu „Sobotnie pogotowie twórcze”, gdzie skupimy się na tradycjach bożonarodzeniowych w Europie. Podczas tego wydarzenia poznacie różne zwyczaje świąteczne, a także będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twórczych, podczas których wspólnie wykonamy dekoracje świąteczne.

Zobacz

Warsztaty malarstwa akwarelowego:Piękna jest sztuka malowania! Detal

Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ostatnich warsztatach, podczas których poznajemy technikę malowania farbami wodnymi. Warsztaty polecamy wszystkim, którzy chcieliby podjąć własne próby artystyczne w tej dziedzinie malarstwa. Podczas zajęć będziemy się odnosić do twórczości Jana Cybisa (1897–1972), jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, urodzonego we wsi Wróblin na Opolszczyźnie. Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu posiada największą w Polsce kolekcję prac tego artysty, zbiór ten liczy obecnie 90 obrazów olejnych i ok. 850 prac na papierze.

Zobacz

Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.