Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Spotkanie filozoficzne: Co ważniejsze dusza czy ciało?

23 maja 2024 Wydarzenie
Odkryj tajemnice wiecznych zagadek ludzkiego umysłu na naszym kolejnym "Spotkaniu filozoficznym"! Przyjdź w czwartek, 23 maja o godzinie 18:00 do naszego muzeum i dołącz do pasjonującej dyskusji na temat: "Co ważniejsze: dusza czy ciało?"

logo wydarzenia Spotkanie filozoficzneTermin: 23.05.2024, godz. 18:00
Temat dyskusji: Co ważniejsze dusza czy ciało?
Prezentacja Pseudoplatońskiego dialogu Terpsion.

Autor prezentacji: Marcin Podolan
Prowadzący: dr prof. UO Piotr Leśniak
Czas: ok. 120 min
Miejsce: główny gmach Muzeum Śląska Opolskiego, Mały Rynek 7; SALA AUDIOWIZUALNA
Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo: wejście do Głównego gmachu Muzeum od ul. Muzealnej

Wstęp jest bezpłatny.

Podczas tego wyjątkowego spotkania odkryjemy głębiny Pseudoplatońskiego dialogu Terpsion w prezentacji autorstwa Marcina Podolana. Poprowadzi nas dr prof. UO Piotr Leśniak, gotowy na inspirujące wymiany myśli.

Dowiedz się więcej o tym, czym według Platona jest dusza i jak wpływa na nasze życie. Dla chętnych, Marcin Podolan proponuje zapoznanie się z załączonym dialogiem "TERPSION"[KLIKNIJ I POBIERZ .PDF] przed spotkaniem. Choć nie jest to obowiązkowe, to jednak może stanowić wprowadzenie do naszej dyskusji, nadając jej dodatkową głębię i zainteresowanie.

Nie przegap okazji do wzięcia udziału w tej fascynującej debacie! Przyjdź i podziel się swoimi spostrzeżeniami - każdy głos jest cenny. Zapewniamy otwartą i przyjazną atmosferę dla wszystkich uczestników. Do zobaczenia!

----------------

Uwaga! To ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjną.

Zobacz inne aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - cykliczne oprowadzania tematyczne i warsztaty dla Seniorów - 6.06.2024

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną wydarzenie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do... muzeum - oprowadzania, warsztaty dla Seniorów". Spotkanie odbędzie się 6 czerwca i będzie składało się z dwóch części: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Mazura”. Warsztat twórczy „Sztuka przestrzeni: drewno, kwiaty, inspiracja”. Liczba miejsc na część warsztatową ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne do 2.06.2024. Udział bezpłatny.

Zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.