Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do stopki

Lekcje muzealne i warsztaty

1 czerwca 2021 Edukacja
Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą warsztatów oraz lekcji muzealnych organizowanych przez Muzeum.

plakat warsztatówChaosy - cykl zajęć edukacyjnych
Cykl zajęć teoretyczno-warsztatowych dla grup zorganizowanych (klasy IV-VIII) towarzyszących wystawie „Jadwiga Sawicka. Malarstwo” prezentowanej w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Ozimskiej 10
(...) czytaj więcej


plakat warsztatówSobotnie pogotowie twórcze - Czerwiec
Nie od dziś wiadomo, że sztuka jest jak lekarstwo (na różne troski), dlatego planujemy wznowienie naszych relaksujących warsztatów plastycznych, połączonych z opowieściami o muzealnych eksponatach. Hasłem przewodnim naszych spotkań w kwietniu będzie malarstwo.
(...) czytaj więcej


plakat"Sto lat temu w Opolu" 20.03 – 30.06.2021 r.
Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej wraz z opiekunami na cykl zajęć edukacyjnych Sto lat temu w Opolu towarzyszących wystawie czasowej Sto lat temu – plebiscyt na Górnym Śląsku
(...) czytaj więcej


plakat"Muzeum na zielono"
Leon Wyczółkowski - inspiracje japońskie (11.06.2021 r.)
Fascynacja japońskim malarstwem i drzeworytem ukiyo-e była w europejskich środowiskach artystycznych przełomu XIX i XX wieku dość powszechna. To właśnie w ferworze "japońskiego szaleństwa" Leon Wyczółkowski zaczął kolekcjonować japońskie drzeworyty i rzemiosło artystyczne, a sztuka Dalekiego Wschodu stała się naturalnym punktem odniesienia dla jego twórczości. “Muzeum na zielono” to spotkania, podczas których inspirację czerpiemy ze świata kultury i sztuki, a zwłaszcza z ich przejawów "w zasięgu ręki" - eksponatów ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego. Jednocześnie są to zajęcia o naturze i dla natury – inspirują nas artefakty inspirowane naturą, a tworzymy bazując na naturalnych materiałach - roślinnych, ekologicznych, pochodzących z recyklingu.
(...) czytaj więcej


Zajęcia dla grup przedszkolnych - z okazji Dnia Ojca
Zbliża się dzień taty, chcąc uhonorować rodzica przedszkolaki będą mogły wykonać własny prezent dla niego. Najpierw jednak obejrzymy wystawę stałą historyczna i poszukamy dawnych zawodów które wykonywali mężczyźni. Opowiemy jaką role odgrywali kiedyś, a jak wygląda to dziś.
(...) czytaj więcej


plakat warsztatówZajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych
Cykl zajęć historycznych przybliżający uczniom realia życia codziennego w epoce średniowiecza dla różnych grup społecznych takich jak rolnicy, mieszczanie, rycerze. Warunki i tryb ich życia były bardzo różne, jakie?
(...) czytaj więcej


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.